Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nagyobb a feszültség a...

Miért nagyobb a feszültség a Graetz után ha az egyenfesz kimenetre egy elko kondit rakok, hogy simább legyen a táp?

Figyelt kérdés
Abszolút amatőr vagyok ebben a témában. Régi, 12 V-os trafóm kimenője 12 V váltó. Ebből szeretnék 12 V egyent. Ezért csináltam négy diódából egy Graetz kör,t majd megmértem. Kicsit 12 V alatt lett, de ez szerintem normális, viszont nem értem a kondin mért nagyobb feszültséget - terhelés nélkül.

2016. szept. 28. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:
2016. szept. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Graetz-híd a váltakozó (szinuszos) feszültséget úgy egyenirányítja, hogy a negatív hollámokat "tükrözi", így csak pozitív félhullámok lesznek a kimeneten. De ez még nem egyenfesz.

A kondi azért kell, hogy kisimítsa a félhullámokat, ekkor már közel dc-t kapsz. Nézd meg ezen a linken a szimulációt (a kondi előtti kapcsolót kapcsolgatva):

[link]

2016. szept. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szóval, ha terhelés nélkül mérek akkor a csúcshoz közeli értéket kapom. Ha a váltófeszt mérem akkor a szinusz jel alatti terület szerinti alacsonyabb értéket kapok.

És ha megterhelem a kört, akkor a névleges feszültségen fog futni?

Másképp kérdem: van egy 12 V -os pc ventillátorom. Ha 13 V vagy nagyobb feszültséggel táplálom tönkre megy, ezért fontos, hogy a 12 V-os táp ne adjon neki magasabb értéket. Jó ez így?

2016. szept. 28. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!