Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fűtéssel kapcsolatban.30m²...

LaloTiti kérdése:

Fűtéssel kapcsolatban.30m²es faházba milyen elektromos fűtést raknátok? Állandó ott lakással. Kb 7cmes fal,10cm szigetelés van. Köszi.

Figyelt kérdés

2016. okt. 3. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:

talán legbiztonságosabb az infrapanel lenne, igaz, drágább mint a hősugárzok

[link]

2016. okt. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vannak már energiatakarékos hőtárolós kályhák, ezt beszerelteted, de úgy, hogy külön villanyórával, éjszakai árammal menjen.

[link]

2016. okt. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg inverteres klíma? Az lenne a leggazdaságosabb és nyáron hűthetnél is vele. Viszont a beszerelése annak lenne a legdrágább.
2016. okt. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Szia!

Én az Adaxot javaslom, vagy valamilyen infrafűtést.

A www.fut.hu oldalon nézz körül, vagy kérj árajánlatot. Ott személyreszabott ajánlatot fogsz kapni!

2016. okt. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mgnéztem ezt az Adax dolgot, elég a falra csavarozni, EZ JÓL HANGZIK, de akkor nincs külön óra, nincs éjszakai olcsóbb áram. Vagyis a világításra csatlakozik. Ez Észak- és Nyugat-Európában nem lehet gond, mert van pénzük, na denálunk csak gazdagék engedhetik meg maguknak, mert pl. 50 m2-es lakásban 60 ezer vagy még több lehet a számla. A hazai bérek angolaiak, az árak meg németek.
2016. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is néztem az Adaxot. Jónak tünik, de jó lenne beszélni valakivel aki használ ilyet. Azt írja hogy egy perc alatt 20mp-et megy csak... Bár nem is olyan olcsó....
2016. okt. 7. 08:21
 7/9 anonim válasza:

Én nem használtam, most tervezünk venni, de ahol dolgoztam, ott ilyet (is) forgalmaztunk.

Egy óra alatt kb 20 percet megy, folyamatosan ki-be kapcsol. Tehát mondjuk egy 1000W-os nem fogyaszt, csak kb 250W-ot óránként.

És 5 év gari van rá. :)

Úgy kell kalkulálni, hogy 1 légköbméterre kb. 35W-ot kell számolni. Tehát egy 30m2-es helyiségnél kell kb. két db 1,4kW-os készülék. Jó szigetelésnél.

2016. okt. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ja az előző és a 4-es voltam.
2016. okt. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A födém is szigetelve van? Oda tegyél min. 20 centit, mert ott megy el a legtöbb hő. Ha az aljzat is szigetelve van, akkor esetleg tehetsz le infra szőnyeget. Ha a láb nem fázik, mindjárt jobb a hőérzete az embernek. Mindezzel együtt is a villany még mindig a legdrágább fűtési mód. Vannak már jó találmányok, pl az inverteres klíma, de annak meg a bekerülési költsége, és ezzel a megtérülési ideje riasztó.
2016. okt. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!