Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Célországba megérkezett...

FPSusername kérdése:

Célországba megérkezett státuszon mikor lép tovább?

Figyelt kérdés

2016.10.16

19:07 NLAMSE(Netherlands (

Küldemény információ:

Célországba elküldve / Item sent abroad

2016.10.17

20:55 NLAMSE(Netherlands (

Küldemény információ:

Célországba elküldve / Item sent abroad

2016.10.19

03:15

Küldemény információ:

Célországba megérkezett / Arrived in the destination country


A csomagom 19.-e óta Magyarországon van elméletileg, tudom most hétvége van, nem dolgoznak a postán és ezért nincs változás. Jövőhéten már megérkezik a csomagom szerintetek? 22 euró alatt rendeltem, szóval nincs vám ha jól tudom.



2016. okt. 22. 22:32
 1/2 anonim ***** válasza:

" 22 euró alatt rendeltem, szóval nincs vám ha jól tudom."

Nem jól tudod.

A vám nem arra vonatkozik hogy te mennyit fizettél érte, hanem arra hogy mennyi a valós vagy becsült értéke, beleértve a szállítási díjat is. a vámvizsgálat során amennyiben kétely merül fel a küldemény értékével kapcsolatosan, azt katalógus alapján és becsléssel megállapítják, ebből válik világossá hogy kell-e vámot fizetni. Simán előfordulhat hogy szerintük igen, ebben az esetben bekérik tőled az számlát. Ha az nincs, az ő számításuk alapján járnak el. Ha van számla és az alapján nem keletkezne fizetési kötelezettséged, attól még dönthetnek másképpen.

Szóval ha vámkezelés miatt késik, küldenek értesítést, ne aggódj.

Az is megeshet hogy tiltólistán szereplő árut rendeltél, erről is kapsz értesítést, vagy ha a behozatalával kapcsolatosan egyéb problémák merülnének fel.

2016. okt. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, egy hetet azért adj neki még mielőtt pánikolni kezdenél.
2016. okt. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!