Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért rossz a képminőség...

Miért rossz a képminőség IPTV-vel? Ez a kábel megfelelő hozzá? :VECTOR CATV RG6-TS60HB 75OHM COAXIAL DROP CABLE 60% (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Koax kábel van bevezetve, amely 2 tv készülékre van elosztva. Az egyik készülékre megy az analóg kábel tv szintén koax-on keresztül, a másik készülékre pedig IPTV van kötve (Home gateway és ST box).

Az IPTV-vel rossz minőségű a kép, szemcsés, míg a hagyományos kábellel a másik készülék sokkal szebb képet ad (annak ellenére, hogy a képernyőméret itt még nagyobb is).


Azt kipróbáltam, hogy nem-e a tv-vel van-e baj:

a két készüléket megcserélve a set top box-szal a nagyobb tv-n is ugyanolyan kásás a kép.


Lehetséges-e, hogy a rossz árnyékolású koax kábel okozza a problémát? (Úgy tudom, hogy a legideálisabb a 3x-os árnyékolású kábel, viszont nem tudom, hogy az enyém pontosan milyen.

A felirat rajta: VECTOR CATV RG6-TS60HB 75OHM COAXIAL DROP CABLE 60%.)


Elnézést, ha nagyon nagy ostobaságot kérdezek. :)



2016. okt. 23. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Az iptv utp kábelen kap internetet, abból megy egy scart vagy hdmi a tvbe, mi köze annak a koaxhoz?
2016. okt. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az IPTV kábeltévé, ahhoz antenna nem kell, van az elosztó (erről megy a net, a vezetékes telefon és az IPTV). Ez össze van kötve a modemmel, az viszont a tv készülékkel scart kábellel. Se koax kábel, se set top box nem kell hozzá.
2016. okt. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez egy alternatív megoldása az iptv szolgáltatásnak (koax-lan hálózat): [link]
2016. okt. 23. 19:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmi alternatív nincs benne, ezek szerint EoC-t használtak, ethernet on coax , vagyis koax kábelen viszi az adatot UTP helyett, csak ennek az ég adta világon semmi köze nincs a képminőséghez. A kép az ebben az esetben csak adathalmaz, ami vagy eljut a boxba, vagy nem, nem tud rossz minőségben eljutni. Ettől még a tv-be egy scart vagy hdmi megy a boxtól.
2016. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4-es:

Azt nem is állítottam, hogy közvetlenül a tv-be koax menne (lehetséges hogy rosszul fogalmaztam). A másik tv-hez van koax kábellel csatlakoztatva hagyományos kábel tv, nem az iptv-hez. Az IPTV-nél természetesen Scart csatlakozó megy a boxból.

Akkor szerinted mi lehet a probléma?

2016. okt. 24. 05:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Rossz a scart vagy a box.
2016. okt. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Cseréld ki a scart kábelt, nekem is az volt a rossz. 800 ft a MediaMarktban.
2016. okt. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam HDMI-vel, így nincs probléma. Köszönöm a segítségeteket!
2016. okt. 26. 05:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!