Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt a gép, mi...

Miért csinálja ezt a gép, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Már régi gép. Pár nappal ezelőtt állt készen arra, hogy újra CD-t tudjon olvasni. Tulajdonképpen csak egy audio CD-t tettem bele és nagyon belassult. Azt sem tudtam, mi van vele. Utána kiszedtem, nem tettem vissza. Újra indítottam, mivel befagyott és azóta baj van vele.

Az olvasót már nem használom.

-eleinte az internetet sem tudtam megnyitni, mert befagyott és eltűnt

- elsősorban is bekapcsolásnál, mielőtt feljönne a köszöntő ablak, kikapcsol a monitor és vár egy kicsit, majd vissza kapcsol, de fekete az egész képernyő kis ideig.

- nagyon lassan tölt be

- játékoknál beszaggat, az egér fagy, akad a játék

-sokkal lassúbb és nehezebb rajta mindent csinálni (nehezebben jön be például egy egyszerű parancsikon is)

- az egér befagy, szaggatva mozog


Nem tudom, mi lehet a baja. Már tisztítottam, átnéztem, vírusírtóztam rajta és nem jobb. Állítólag, vagy a videokártya, vagy a winchester (belső merevlemez) az okozója, de nem egészében biztos.


Köszönöm a válaszokat, segítséget.



2016. okt. 24. 15:31
 1/6 TR75 ***** válasza:

Érdemes lenne a merevlemezt ellenőrizni valóban.

Szerintem.

2016. okt. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2016. okt. 24. 18:26
 3/6 TR75 ***** válasza:

Amúgy szerintem érdemes lenne egy diagnosztikai programot beszerezni, hogy lásd, valójában mi a helyzet (merevlemezhez Disk Checkup vagy SeaTools, ami ingyenes, tört HDSentinel szóba sem jöhet (:-D)).

Nincs a vinyónak fura hangja? (Kattogás, némi klutty, zajos felpörgés, ilyesmi)

2016. okt. 25. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha régi a gép, régi a merevlemez is. Láttam már 7 éveset is, éppen sikerült lementeni róla mindent, amikor meghótta magát.

Mentsd le róla mindent, aztán csere.

2016. okt. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nincs furcsa hangja.
2016. okt. 26. 17:11
 6/6 TR75 ***** válasza:
A furcsa hang amúgy csak a hibák egy részére jellemző (fej hibák, csapágy hibái, esetleg egyéb mechanikai meghibásodások, hasonlók). Nem érdemes erre adni, nem minden hibának van hangja is.
2016. okt. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!