Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Rajzosok, melyik szerintetek...

Rajzosok, melyik szerintetek a legjobb tabletes toll?

Figyelt kérdés
Egy csomó helyen láttam ,hogy tableten csinálnak emberek digitális rajzot,és nekem is megtetszett,így akarok venni egy ilyen érintőtollat ,szóval azt szeretném,hogy szerintetek melyik a legjobb toll?Mármint amelyik nem is túl drága. ??

2016. okt. 28. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy melyik a legjobb tabletes toll, de a rajz szerintem inkább függ attól, hogy a képernyőd érzékeli-e a különböző nyomásszinteket. Nekem egy asus tabletem van, sima érintőtollal nagyon jól lehet rajta kézzel írni, skiccelgetni is lehet, de komolyabb munkát nem lehet vele végezni, mert a képernyő ehhez "buta".
2016. okt. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ehhez digitalizáló tábla kell, a Wacom gyárt pl ilyeneket.
2016. okt. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Igen, ezt akartam még írni, amit a 2-es válaszoló. Én is egy wacom táblát használok a digitális rajzokhoz.

2016. okt. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D
2016. okt. 30. 11:15
 5/7 anonim válasza:

Attól függ mid van.

Apple Tabletra legjobb az Apple Pen.

Androidra vannak stylusok különböző árazással.


Ha tabletra kell akkor sima natív stylusok a legolcsóbbak, ezek közül az Adonit gyárt jókat pl. Adonit Jot Pro.


Következő kategória az aktív stylusok de szerintem ezek nem érik meg az árukat, mert íráshoz és rajzoláshoz nem tudnak annyival többet (sőt sokszor pontatlanabbak mint egy sima Adonit Jot Pro).


Ha nagyon komolyan akarod venni lehet PC-re csatlakoztatható gépet kapni (kijelző nélküli, csak egy érintő lapból áll) ezek vannak már 20 ezer forinttól felfelé.

pl. Intuos pen and touch


Legdrágábbak pedig a képernyővel is rendelkező digitális rajzhoz tervezett gépek. Ezeknek van képernyője és van ami OP-t is külön futtat, nem kell hozzá külön számítógép.

pl ez: [link]


De ez csak akkor ha tényleg professzionális vagy és persze ezekkel is vannak gondok (pl. nehezek, hangos a ventillátor, hamar lemerül etc.).



Magyarul, ha kis tabletedre keresel valami rajzolgatáshoz akkor valami olcsóbb Adonit tollat nézzél magadnak ami nem "aktív", mert azok egyenlőre még nem olyan pontosak.

2016. dec. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én szerintem összetévesztetted a tablettel azt, amit láttál. A tablet egyszerűen nem alkalmas arra, hogy normálisan rajzolni lehessen vele. Amit te láthattál, az nem tablet, hanem számítógéphez csatlakoztatható digitális rajztábla. (Ahogy írták, van olyan, amihez gép se kell, de nem éri meg). A Wacom Cintiq sorozata csak ilyen képernyővel rendelkező rajztáblákból áll, de iszonyat drágák, kb. 200.000 a legolcsóbb, és fél millióig is elmehet az áruk. A Wacom egyéb szériája (pl. az Intuos) nem rendelkezik ugyan képernyővel, de ugyanolyan jól el lehet vele boldogulni.
2016. dec. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem, nem tévesztettem össze a digitális rajztáblával, mivel azzal már egyszer pont megszívtam :/ viszont köszönöm az előző választ, tényleg :D köszönöm.
2016. dec. 27. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!