Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a megoldás, ha ez nem...

Mi a megoldás, ha ez nem sikerült?

Figyelt kérdés
Windows 8.1 van a gépemen (ASUS gépem van) és egyszer amikor bekapcsoltam nem kapcsolt be és kiderült, hogy ez Boot Configuration Data. Láttam neten, hogy hog kell megoldani és próbáltam letölteni a nagynéném gépére azt az installiation fájlt és ezt amikor beírtam, hogy milyen nyelvet szeretnék meg mindent, akkor beállítottam, hogy a D-re töltse, mert a C-n nincs elég hely és kb 35%-nál mindig kiakad és nem tudom már mit kéne csinálnom de Angliában lakok és most meg Spanyolban vagyok a barátnőmékkel 21/L

2016. okt. 29. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Mekkora a fájl?
2016. okt. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 |Orfeusz| ***** válasza:

Ha nem bootol, akkor a Windows telepítőjét kell letölteni, egy USB-re telepíteni és aztán a BIOS-ból 'boot override' segítségével arról indítani a gépet. Ekkor elindul a windows hibajavítója és megoldja a problémát.


1. A Windows Media Creation Tool nevű (Microsoft) programot letöltöd.

2. Egy 4GB-os pendriveot bedugsz a gépbe (az adatok törlődnek róla!)

3. A Media Creation Toollal egy Windows 8.1 telepítőt felraksz a pendrive-ra.

4. Ezt a pendrive-ot bedugod a laptopodba.

5. A boot override-ot megkeresed a laptop indításánál. Ez két módon lehet: Benyomod, és miközben indul az F8 billentyűt nyomogatod. Általában ez előhoz egy képernyőt, ahol a HDD helyett az USB-t ki tudod választani. Van amikor az USB márkáját írja ki, akkor értelemszerűen azt kell választani. A másik mód, hogy ugyanígy az F12 billentyűt nyomogatod és a BIOS felületén megkeresed a BOOT beállításokat, ott kiválasztod vagy a 'boot override' lehetőséget, vagy a 'boot order'-ben az USB (USB-HDD) opciót a tetejére mozgatod a listának. Ezután mentesz és újraindítasz.

6. Ezután a Windows telepítőnek kell elindulnia, ott kiválasztod a Windows javítását.


Nem értem mit telepítettél a D-re, de ezzel valószínűleg összekutyultál valamit. Szerintem megpróbáltad a D-re is feltelepíteni a Windowst.

Ha a Windows telepítő elindul (ha nyelvet kell beállítani, meg ilyenek, arról arra következtetek) akkor az első 5 lépést kihagyhatod.


Ha félreértettem valamit, vagy valami nem tiszta, akkor írj egy üzenetet a probléma részletesebb leírásával!

2016. okt. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Telepítőt told neki lemezről vagy usb-ről. Javítás --> és ott több opciót is találsz. Kevés hely sem baj, mert a meglévő állományt írja felül.


Nem MBR gond?

2016. okt. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
4 Giga a fájl, igen azt értem, el is szoktam indítom és már amikor a fájl 35%-ig letöltött ez már a pendrive-on van akkor mindig kiakad. :(
2016. okt. 30. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!