Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tudtok olyan tápegységet...

Tudtok olyan tápegységet aminek lehet szabályozni a kimeneti áram erősségét?

Figyelt kérdés

2016. nov. 1. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen, barmelyiknek a kimenetere teszel egy megszakitot es voila megvan a szabalyozott aramerosseg.
2016. nov. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Előzőt felejtsd el, nem ért hozzá.


Az összes labortáp olyan, hogy lehet a feszültségét szabályozni (általában 0-30V között), és a legnagyobb áramerősséget. Ha a terhelés ellenállása akkora, hogy még nem éri el a beállított áramértéket, akkor nem szabályoz. Ha a terhelés nagyobb, akkor már az áramkorlát szabályoz, és visszaesik annyira a feszültség, amekkora feszültségnél a beállított áram folyik. Ha rövidrezárod, akkor a kimeneten 0V lesz, de csak a beállított áram folyik.

Általában 0-3A között lehet szabályozni az olcsóbb alap labortápoknál, egy durva és egy finomszabályzóval, nagyjából 10 mA pontossággal.


Jóval olcsóbban léáteznek cél-tápok, áramszabályzással, jellemzően ilyenek a ledmeghajtók, amik kimenő áramerősségre szabályoznak, bizonyos feszültséghatárok között.

2016. nov. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mihez kell, mekkora áram vagy teljesítmény amit szabályoznod kell?
2016. nov. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
NEkem olyan 100 mA-1 A-ig kellene hogy tudjon szabályozni de a feszültség egég ha nem esik le 5 volt alá(persze ha zárlat van akkor nem megoldható de zárlat nélkül kellene)
2016. nov. 2. 10:53
 5/9 Szirty ***** válasza:

Vegyük figyelembe, hogy az áramot a terhelés határozza meg és nem a tápegység.

Az áramgenerátoros túláram védelem más kategória.

2016. nov. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2016. nov. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
#2 hiaba nullaztad le a valaszomat mert kiderult hogy a kerdezo azt akarja hogy ne essen le a feszultseg 5V ala, de az aramot tudja szabalyozni. Ezt en mar a kerdesbol gyanitottam, azert mondtam a megszakitot, az egyszeruen limitalja az aramot ha netalan tul akarnad lepni a terhelessel.
2016. nov. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kérdező nem tudja pontosan megfogalmazni, ezt is nulláztam, nyugi.

A te megszakítód, az túláram esetén megszakítja az áramkört, nulla áram fog folyni utána, nem pedig az az áramerősség, amire az áramot kéne korlátozni.

Olyan meg nincs, hogy legyen áramkorlát, de ha lehet, ne essen 5V alá. Ha teszem azt 100 mA kell a felhasználónak, de ráakaszt 10 ohmot, akkor egy jól működő áramkorlátos tápon csak 1V lesz.



Szirty, az ártamot a tápegység határozza meg, terhelés. Áramgenerátoros üzemmódban a terhelés a feszültséget szabályozza. Van egy labortápom, bármikor bemutatom a jelenséget. Ha feltekerem a feszt koppig, és beállítok 100mA áramkorlátot, akkor 0 ohm és 300 ohm közötti terhelésnél mindig 100 mA fog folyni, a feszültség pedig annyi lesz, amennyi az épp ráakasztott terhelés ellenállásán esik.

2016. nov. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szirty ***** válasza:

A tápegység csak a korlátot adja, a felvett áramot azon belül a terhelés határozza meg.

Nem akarok vitatkozni. Csak fel akartam hívni a kérdező figyelmét erre a fontos tényre.

2016. nov. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!