Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen elektronikus rajztáblát...

Milyen elektronikus rajztáblát ajánlanátok olyan személynek, aki komolyabban használná is?

Figyelt kérdés

Művészsuliba járok és eddig csak photoshopban használtam kicsit rajztáblát tollal, de egyszerűbbnek tűnik, mint az egeret használni.

Windows-on használnám és tudom, hogy PaintTool Sai ajánlott hozzá, de ezen kívül nem nagyon tudok róla semmit. Kell valamit még tudnom róla vagy ez simán annyi, hogy egér helyett tollal rajzolok, így egyszerűbb?



2016. nov. 3. 01:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok profi, hobby-ból rajzolok. Egy Wacom Intuos COMIC S-em van, de szerintem nagyon ügyes kis gép, és megfizethető árú is volt, szerintem profiknak is megérheti.

Ha használtad photoshopban (én is abban használom), akkor szerintem tudod, mire számíthatsz, a PTS sem különbözik annyira.

Tapasztalataim szerint nyilván egyszerűbb, én nem is tudok egérrel rajzolni, de az igazi trükkje a nyomásérzékelés, és ennek beállításai (vonalvastagság, opacity, flow...).

Amit esetleg figyelhetsz vásárlásnál: hogy van-e toll a csomagban, kézérzékelő, adatkommunikácó (hogy tud csatlakozni a géphez), tollérzékelő felbontása, toll pontossága, toll nyomásérzékenysége, dőlésérzékenység, van-e gyorsbillentyű a táblán, jobb-/balkezes beállítás...

Remélem tudtam segíteni.

2016. nov. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!