Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érdemes vennem most egy drága...

Érdemes vennem most egy drága laptopot?

Figyelt kérdés
Üdv, ha idén karácsonykor vennék egy gamer laptopot kb. 1000 euróért (300 000 ft), akkor az 5 év múlva is működne úgy, ahogy kéne, vagy annyi idő alatt elöregszik? Nem az érdekel, hogy az akkori legújabb játékokat tudnám-e legmagasabb beállításokon játszani, arra gondolok, hogy nem lesz-e az egész laptop lassú, esetleg túlforrósodik és kikapcsol, stb. A jelenlegi laptopommal sajnos ez a helyzet. Nagyjából 4 éve vettem, és mára az egész lelassult, még a böngészőre is 5 percet kell várnom, hogy megnyissa. Ez részben biztos az én hibám, de az újat szeretném főiskolán is használni, ha olyan szakmát választanék, amihez kell egy komolyabb gép, de az még pár évvel odébb van. Esetleg ha tudtok szolgálni tanácsokkal, hogyan tudnék "vigyázni" a laptopra azokat is szívesen fogadnám :)
2016. nov. 6. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nehez kerdes mert a hasznalt modjatol fugg meddig es hogyan birja.



Jelenlegihez:

Ne hasznald szovet feluleten pl agyon.

Ne takard le alul a szellozonyilasokat.

Ha kitakaritanad a laptopot es ujrapasztaznad akkor szerintem a hutes is meg lenne oldva.

Ha ujratelepitened a (gondolom windowsod van) windows-t akkor szerintem jelentos gyorsulat tapasztalnal.


Amugy szerintem vehetsz de mondom a hasznalat modjatol, a karbantartastol fugg az hogy meddig lesz jo.

Ha megvenned es elolvasod a hasznalati utmutatojat / garancia fuzetet akkor biztos talalnal benne olyat hogy evente 1x ki kell tisztitani/be kell kuldeni brvizsgalasra/hasonlo.


Ha veszel akkor szemely szerint a dell, lenovo, msi, asus markat ajanlom. Ezekkel meg nem volt gondom azert irom le.


En azt mondom hogy vegyel, 3 evet ki kell birnia a minimum de ha vigyazol ra lehet az 5 vagy 6 ev is.

2016. nov. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Az gond, ha nincs optikai meghajtó a laptopban? Tudom ez is tőlem függ, hogy használnám-e, de csak úgy általánosítva, szükségem lehet rá, vagy minden szoftvert le lehet tölteni az internetről gondolok itt nyomtató szoftverére meg hasonlókra.
2016. nov. 6. 10:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy laptopot tartósságát nem az ára határozza meg, hanem az, hogy az adott típus milyen minőségű, drágán is van rossz minőségű laptop.

A gamer laptopok hamarabb tönkremennek, mivel több bennük a melegedő alkatrész, ami egy bizonyos idő után hibát fog okozni, vagy a videokártya, vagy az alaplap megy tönkre, főleg, ha nincs rendszeresen kipucolva és újrapasztázva a laptop

2016. nov. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs mit :)

Amúgy nem gond szerintem, enyémben van de egyszer nem használtam mert minden fent van a neten.

driverek -> net

windows -> net

programok -> net.

2016. nov. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!