Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mitől vannak. Maguktól elszáll...

Mitől vannak. Maguktól elszállva az elektronikával foglalkozó úgynevezett nagytudásúak?

Figyelt kérdés
Az Én szakmám sokkal nehezebb, de nem játszom magam mások előtt. Ezek meg azt hiszik, hogy ők sz.ak a spanyol viaszt!
2016. nov. 15. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ok
2016. nov. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Sajnos nem csak ők, hanem a jó matekosok, a jó fizikusok, az ügyes festők is el vannak szállva. És le se sz@rják a tescós árufeltöltőt, pedig annak is kell ész. Igaz, mindig máshova rakják a száraztésztát, mint ahova kéne. De akkor is nem volna szabad..
2016. nov. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
....meg ilyenek még a festők, kőfaragók valamint a balett táncosok is.
2016. nov. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg hogy mihez ért.

Én egy nagyvállalatnál dolgozom, sok tanult kollégámmal egyetemben, mindannyian profik a saját szakmájukban. Élvezet velük dolgozni, amikor nem az alapoknál kell kezdeni elmagyarázni valamit. Persze vannak olyan dolgozók is, aki nagyon ügyesen csinálja a betanított feladatait, de mondjuk évek óta ugyanazt a rutin feladatot végzi és mégis előfordul hogy nem képes megjegyezni 10 különböző dolgot ez idő alatt.

Velük szemben a kollégáimmal nap mint nap újabb és különböző problémákat kell kiszúrni, az okára visszavezeti, megoldást találni, stb., mindezt mondjuk olyan bonyolult rendszerek működésében, amiről fogalmat alkotni sem mindennapi feladat, dokumentációk rengetegében olvasva és sok szakmai tapasztalatot párosítva lehet eredményt elérni.

És amikor kénytelen vagyok olyannal együtt dolgozni akinek azt mondod hogy nyomja meg a piros gombot és ehelyett megnyomja a kéket, elég lehangoló tud lenni.

Ennek ellenére nyugodtan mondhatom magam és a kollégáim nevében, hogy amikor bepontozom neked a nyulat és te körberajzolod, senki nem néz le érte és még dícséretet is kapsz. De sokszor baromi fárasztó ha ennek ellenére nem tudsz átadni fontos dolgot a tudásodból, mert nincs felvevő közeg.

Vannak akik alapból nagyon jó fejűek, vannak akik véres verejték árán tanulnak és vannak akiket nem érdekel semmi. Ez utóbbiak érezhetik úgy hogy lenézően kezelik őket.

2016. nov. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"hogy amikor bepontozom neked a nyulat és te körberajzolod, senki nem néz le érte és még dícséretet is kapsz"


Pl ez sem lehet egyszerű munka. Bepontozni a nyulat. Sokan meg azt se tudják mi az.

2016. nov. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mit jelent?
2017. dec. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem mármint a kérdést. Azt veszem észre, hogy akik tényleg nagyon értenek az elektronikához (nagyon nagyon kevesen vannak!) azok nem játsszák meg mások előtt, igazán nem is nagyon tudnak beszélni arról amit csinálnak, mert aki nincs benne meg se érti. És nem tudom mit értesz azon, hogy az "én szakmám sokkal nehezebb", én úgy gondolom, hogy pont te vagy aki elkezded játszani az agyad, hogy a te szakmád a nehezebb. Hidd el aki nagyon komolyan ért az elektronikához (tényleg nagytudású) annak sokszor nagyon kemény a munkája. Az egyik "tanítóm" (szakmai gyakorlaton, illetve diákmunkán voltam a cégüknél) volt ilyen, ő aztán tényleg nagyon értett hozzá, és amikor úgy mentünk ki egy helyszínre, hogy itt van egy ilyen és ilyen hiba, ez nem működik, de már 5-6-8 cég volt ott és már jó lenne ha tényleg megoldaná valaki a problémát az már kemény dolog volt, és egy-két extrém esetet leszámítva meg is oldotta. Ha ránéztél a figurára meg nem mondtad volna, hogy a szakmájában az egyik legjobb.
2017. dec. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!