Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ezt a 220-as LED-lámpát tudom...

Ezt a 220-as LED-lámpát tudom használni 12 V-ról?

Figyelt kérdés

elvileg az van rajta, hogy 30-36 V közötti DC a kimenet, tehát akkor 12 V-ról max halványabban fog világítani, nem?


Vagy lehet más baja? az elképzelhető, hogy ez még tovább van osztva több kisebb egységre, pl 3 V-osokra és akkor tönkremegy, ha ráadok 12 V-ot? Bár nem hiszem, hiszen itt is eredetileg is összesen 1 db kimenete van.

Meghagyom így ebben a formában, csak beteszek egy + kábelt, és akkor megy 12 V-ról, a többi részét meg kikötöm.


Mit gondoltok erről? van ezeknek a LEDeknek esetleg valami standard üzemi feszültsége?


Képek (input: 85-230V AC és output: 20-36 V DC):


[link]


[link]


2016. nov. 15. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Tul sok a kerdes.

Diohejban: egy LED 3V, ugy kell kombinalni hogy a szele usse a hosszat. Es ellenallasokat is be kell vetni hogy limitald a tularamot.

2016. nov. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

a széle üsse a hosszát? ezt nem értem.

viszont azóta kipróbáltam és 12 V-ról nem megy sajna, úgy tűnik, kell neki a 30 V, mert 220-ról meg nagyon állat.

2016. nov. 15. 15:48
 3/6 anonim válasza:

1-es!!!

csak félig igaz...áramgenerátor kell.

nem közönséges led...

2016. nov. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

dehogy kell áramgenerátor.

30 V kell neki azt annyi. kipróbáltam, és 12 V-nál még semmi, de 28-29-30 V körül villan fel a LED, előtte semmi, szóval nincs olyan h gyengébben világít. mondjuk ez nem annyira újdonság lednél ugye, csak a V értéke érdekes ...

2016. nov. 16. 07:31
 5/6 anonim válasza:

A te leded power led. A feszt. és az áramot be kell állítani a generátorral.. Tudnod kell az leded paramétereit is.

Ha tusos, segítek..

2016. nov. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ezeket nem tudom sajnos, kivéve azt ami rá van írva, azaz: 20 W és amit fotóztam, tehát 30 V körüli fesz. áramot gondolom számolni kéne, ha A-ről van szó, na de ez a kisebb gond, hát hogy lehet azt beállítani?
2016. nov. 17. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!