Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a különbség a "sima"...

Mi a különbség a "sima" stereo jack és a 4 részes jack dugó bekötése között?

Figyelt kérdés

rendelnék kábelt, adom képen a két verziót, de nem értem, mi a különbség.


Az lenne a lényeg h telefonról is és diktafonról is be tudjam vinni a jelet (zenét stb) az autósrádióba, de nem értem, melyiket kellene választanom. A mobiloknál a 4 részes jacket látom mindig, de a diktafon nem tudom, hogy viselkedne vele, mert azt eddig csak a "sima" stereo jackkel használtam és azzal jó.


Mi a különbség?


[link]


sima stereo:


[link]


2016. nov. 18. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:

A négy részesnél:

-bal csatorna

-jobb csatorna

-mikrofon

-föld


A három részesnél:

-bal csatorna

-jobb csatorna

-föld


Tehát, ha csak egy irányba szeretnél két csatornát átvinni, elég a három részes.

2016. nov. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ez rendben, na de ha 4 részre van elosztva a mobilokban, akkor a "sima" stereo jack ugyanúgy fog viselkedni? azaz ugyanoda fog érintkezni mint a 4 részes? hiszen mindegyik rész kisebb egy kicsit ...
2016. nov. 18. 12:42
 3/6 A kérdező kommentje:
vagy fordított esetben is, ha meg diktafonról akarom átküldeni a jelet, aminek eleve csak sima stereo az aljzata, akkor ott nem okoz gondot ha a 4 részest dugom be? ott is passzolnak pont az egyes részek? nekem ez tényleg magas, eleve a méret és így a kiosztásbeli különbségek miatt de hát oké, akkor próbáljuk ...
2016. nov. 18. 12:44
 4/6 A kérdező kommentje:

"Tehát, ha csak egy irányba szeretnél két csatornát átvinni, elég a három részes."

ez így van, csak a mobiltelefon aljzata meg 4 részes ... ez se gond?

2016. nov. 18. 12:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Már a 10 éves nokiák is érzékelték, hogy "négyrészes" headsetet vagy "háromrészes" fülhallgatót dugtál bele.


[link]

(A négyrészeshez több szabvány van, az egyiknél a földet és a mikrofont felcserélik.)

Látszik, hogy a bal és jobb csatorna érintkezője ugyanakkora, a plusz mikrofon-érintkezőt a föld-érintkező felosztásával hozzák létre. Így ha egy 3-asat dugsz egy 4-es aljzatba, akkor annyit csinálsz, hogy leföldeled a mikrofon bemenetet, ez nem gond. De mint írtam, a telefonok felismerik, hogy mit dugsz beléjük.

Akkor lehet csak baj, ha 4-eset dugsz 3-asba és csak a mikrofon csatlakozóra cuppan rá a diktafon földje, ez sem okoz kárt, csak nem fog szólni.

Összesítve:

kábel -> eszköz

3-as -> 3-as : OK

4-es -> 4-es : OK, ha olyan szabvány, hogy a mikrofon és a föld nincs felcserélve. (Napjainkban a Bal-Jobb-Föld-Mikrofon már elterjedtebb, a Bal-Jobb-Mikrofon-Föld - nél)

3-as -> 4-es : OK, de az eszköz mikrofon-bemenete földelve lesz. (Az eszköz jó eséllyel felismeri, hogy mit dugtál bele)

4-es -> 3-as : Itt nem biztos, hogy jó helyen lesz a föld.

Tehát a hármassal jobban jársz, ha nem akarsz 3 csatornát átvinni.

2016. nov. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem köszi, így már OK :)
2016. nov. 18. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!