Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudom kinyerni a skoda...

Hogy tudom kinyerni a skoda autó generátorból a 14Volt,55Amper teljesítményt?

Figyelt kérdés
Van egy 55 amperes skoda autó generátorom amit meghajtok egy villanymotorral, ez idáig teljesen jól megy. Elegendő a villanymotor ereje, és sebessége, mert amikor belendül a generátor, akkor hallani lehet hogy ö maga is segíti a pörgést. Jelen esetben olyan gyorsan pörög átlagosan pl. mint egy turmix gép, vagy egy húsdaráló. De a kimeneten maximum szűk 2-3 voltot mértünk, holott ez a generátor 14 volt 55 amperes teljesítményű. A kérdés az hogy tudom kinyerni a generátorból a 14Volt,55Amper teljesítményt?
2010. ápr. 30. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Akkumulátor nélkül nem indul be a folyamat szerintem.Ez nem biciklidinamó állandómágnessel,hogy csak forgatni kell,szükség van gerjesztő áramra.

/Amúgy maximálisan LOL.Mi az ördög lesz ez?......:D...../

2010. ápr. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az Autógenerátorra invertert kötve probálkozunk (pl.szélkerék) áramot kinyerni csak ahogy irtam,jelenleg a a generátorbol 2volt-ot tudtunk max mérni...egy 12Voltos "igarashi" villanymotor hajtja jelenleg,(12volt,max 11 amper,80Watt).... a motort pedig egy 12 voltos 7 amperes zselés aksi látja el...
2010. ápr. 30. 17:08
 3/11 A kérdező kommentje:
tehát a motor elég erős és gyors, kb egy konyhai mákdaráló ereje és gyorsasága...
2010. ápr. 30. 17:08
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nos,hátha olvassa egy autóvillamossághoz értő.Ha ismersz ilyet,szerintem keresd fel.Az eddig leírtakból úgy sejtem távol áll tőled ez az elektromosság téma.......:)
2010. ápr. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Energiamegmaradás törvénye?

Hogyan jön ki 12 V 7 A akkuból 14 V 55 A ?

Bemenet max 84 Watt , kimenet 660 Watt ?

2010. ápr. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem sem teljesen világos,de annyit értek,hogy ez egy próbaüzem.Meghajtani végül majd a szélnek kell.Terhelés nélkül leadhatná a 12-14 voltot,ha az egyéb feltételek meglennének.
2010. ápr. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A gerjesztőtekercsre feszültséget kell adni! Ezzel szabályozod a kimenő feszültséget! Az áram meg a terheléstől függ!

Az egyik barátom szintén épített szélgenerátort, igaz, kicsit komolyabb autógenerátor(ok)ból, kis átalakításokkal, azóta az elektromos szolgáltató munkatársai néhányszor ellenőrizték a nála lévő hálózatot, a hirtelen lecsökkent fogyasztás és balesetvédelmi okok miatt!

2010. máj. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hogy átláthatóbb legyen az elképzelésem,csináltam egy leírást fotókkal.... Eddig csak a villanymotorral pörgettem meg a generátort,ami iszonyat gyors,tehát elegendö az ereje...erre kéne valami ötlet hogy a generátol kimenetén (esetemben DC, vagy AC,a képen látható) a 14 volt 55 amper meghajtsa vagy a trafót vagy az invertert,vagy mindkettőt....

U.I.:a szélgenetrátort plédaképp mondtam,a szélkerék kivételével hasonló ehhez a kütyümhöz

gondolom...

A fotó itt van:

[link]

2010. máj. 2. 18:22
 9/11 anonim ***** válasza:
Megnéztema képet, ha jól látom egy pici akkuval hajtassz meg egy kis motort, ami pörgeti a generátort és annak a kimenetét inverterrel átalakítod 230V ra. De minek közé a genrátór és a villyanmotor? Ezek mind veszteségek! Hiszen nem tudnak 100%os hatásfokkal dolgozni. Remélem nem gondoltál arra h kis akku forgatja meg villanymotorral a genreátort és akkor több áram jön ki belőle, mint amit az akkuból elhasznál. Ez lenne az örökmozgó. Csak sajna ilyen nem létezik. AMúgy valóban kihagytad azt, hogy egy generátort gerjeszteni kell, anélkül nem lesz jó. De az egésznek szerintem semmi értelme.
2010. máj. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat mindenkinek, még próbálgatom és remélem működni fog még valamikor...
2010. máj. 3. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!