Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Normális az h ha hozzáérek a...

Normális az h ha hozzáérek a fénycsőhöz akkor világít? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
van egy 2x 15 wattos világításom akva fölé és este mikor szakította az időkapcsoló az áramot utána az egyik cső villogott azt hittem rosszul van bekötve de nem aztán rájöttem h azért csinálja ezt mert az armatúrát kibéleltem alumíniummal (az erősebb fény miatt) aztán megoldottam h a világítás ne érjen az alumíniumhoz de ha most hozzáérek a fénycsőhöz akkor ott a kezemnél világít ez normális dolog? annyira nem vok otthon az elektronikában de furcsának találom! kérlek segítsetek!

2016. dec. 6. 09:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Az időkapcsoló a nullát szakítja, nem a fázist, így aztán feszültség alatt van az egész, csak nulla híján áram nem folyik. Fordítsd meg a dugaljban a dugót, és meg fog szűnni a jelenség.
2016. dec. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
tényleg bakker erre nem is gondoltam köszi szépen!
2016. dec. 6. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!