Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Li-ion akkut hány volttal...

Li-ion akkut hány volttal lehet tölteni? (Egy cellát)

Figyelt kérdés

Én úgy tudtam, hogy 4,2V +- 0,05V

De most volt nálam egy adó vevő és a töltője kb. 4,8-4,9V-ot adott ki.

Ez most akkor jó, vagy nem?

Szerintem nem, de hátha valaki ténylegesen ért hozzá és nem csak neten olvasgatott.


2016. dec. 11. 20:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

4,2V-al kel tölteni szigorúan.

Az lehet, hogy az a töltő 4,8V-os, de az adó-vevőben akkor van egy stabilizátor, ami 4,2V-ot csinál. A másik meg az, hogy üresjáratban a tápokat, ha méregeted, akkor mutathat ennyivel többet, terhelésnél lemegy 4,2V-ra.

2016. dec. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Töltésközben mértél rá a töltőre, vagy csak úgy üresen, akku nélkül?
2016. dec. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

A töltő áram, ami számít. A feszültség elméletileg mindegy, csak több legyen, mint az akku feszültsége feltöltött állapotban. Ha 4,2 volt lenne, soha nem tudná feltölteni az akkut 4,2 voltra, az áram fokozatosan csökkenne, egyre jobban közelítene a nullához.

Az 5 V körüli feszültség tökéletesen megfelel. Viszont kell valami az áramforrás és az akku közé, amivel beállítható, szabályozható a töltőáram.

2016. dec. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Aksikat aramgeneratorral jo tolteni, nem stabilizalt feszultsegu tapokkal. Ha nyomsz neki 1A aramot az jo, nem lesz gond.
2016. dec. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Tévedés, nem mindegy a feszültség. Csak üresjáratban 4,2V egy akku cella feszültsége. Van olyan, hogy a töltő nagyobb feszültségű, de az akkuban van védelem, tehát végső soron nem töltöd többel, mint 4,2V +/- 0,05V.
2016. dec. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Óóó te jó ég!

Azt hittem én nem értek hozzá!

Pedig csak egy kis alapot tanultam.


1-nek: (Nincs benne semmi elektronika, csak az akku.)

De!! Ha az akku feltöltődik, akkor nem esik le a feszültség!

Mitől esne le? Hisz akkor már nincs ellenállása!


2-nek: Is-is, de ha üresen mérek rá, akkor is felmegy addig az akku feszültsége. Lást: 1-nek.


3-nak: Csak a töltő áram számít? Komolyan?

Adok egy egyenirányítót meg egy ellenállást.

Lesz egyenáramod, és az ellenállás miatt nem is lesz nagy a töltőáram. Kösd már rá kérlek a 120 ezer Ft-os mobilodat egy napra.


4-nek: (Nem írtam, hogy stabil tápról van szó!)

1A??? Ez komoly? Az úgy mindenhez jó? És ha egy kis óra méretű szerkezetről van szó amiben egy 150 mAh-s akku van.

Akkor is jó az 1A? Csak mert szerintem az kicsit gyors lenne.



Inkább olvasok még 20-30 cikket, meg megkérdezek eladókat, gyártókat. Ezzel itt semmire nem megyek.

2016. dec. 11. 23:16
 7/23 A kérdező kommentje:

DE!!! Épp az a bajom, hogy túltölti. Az akkun mértem 4,8 V-ot.

Mikor levettem a töltőről, akkor már csak 4,2 V körülit mértem az akkun.

De ezek szerint miközben a töltőn van, az folyton 4,8 V-on tartja.

2016. dec. 11. 23:17
 8/23 anonim ***** válasza:
Li-ion cellafeszültsége 4,2V, nem töltheted többel az a lényeg, különben tönkremegy az akksi, vagy elfüstől, mert a li-ion eléggé instabil. Az akksikban van védelmi áramkör, ami bele van építve, csak nem látod. Az, hogy a műszered mit mér töltés közben, az lényegtelen.
2016. dec. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, jobban jártál volna ha csöndben maradsz, elolvasgatod a válaszokat és kiválogatod magadban.

A kioktató hangnemed még nem is lenne annyira zavaró, a tájékozatlanságoddal párosítva más annál kellemetlenebb.

Köszönjük hogy megosztottad velünk a tudásod, de azért még olvass egy kicsit a témában.

2016. dec. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs szerintem, olvasgason és majd rájön.

Azt valójában én sem értem mit akart megtudni, de az legyen az én bajom.

2016. dec. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!