Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen mire jó a...

Tulajdonképpen mire jó a kondenzátor?

Figyelt kérdés

Egyetemen elektronika és fizika tárgy keretében rengeteg kondenzátoros és tekercses feladatot megoldottam, (ma vizsgáztam 4-es re) Ki tudom számolni a kondenzátor energiáját, feltöltődési, kisülési idejét, kapacitását, egyen/váltakozó áramon...


De azt nem tudom hogy mire jó, miért jó ha az áramkörbe kondenzátort raknak. Egyszerűen lényegre törően le tudná valaki írni


2016. dec. 14. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Vegyünk egy pufferkondenzátort. A transzformátor egy Gratze hídon keresztül áramot ad például egy régebbi erősítőnek. Mivel a Gratze híd nem tud tökéletes, folyamatos egyenáramot adni, így zajos lesz a hangzás. A pufferkondenzátor kompenzálja a szüneteket.

Vagy vegyünk például egy klasszikus, két ledes villogó áramkört (2 db BC182 Tranzisztor, 2 db 220mikropharados Kondenzátor, és 2 db előtétellenállás a ledeknek.) Ott a kettő darab kondenzátor határozza meg a tranzisztorok kapcsolási idejét, vagyis a villogás ritmusát.

2016. dec. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van amikor a töltéstároló képességét használjuk ki, van amikor azt, hogy amíg fel nem töltődött, ellenállásként, feltöltődve szakadásként viselkedik.

Az adott alkalmazástól függ.

2016. dec. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szirty ***** válasza:
41%

Éljen a magyar oktatás...

Kiváló példa a kudarcára! :-/

2016. dec. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Pl. ilyenek vannak a memóriákban is.

Pufferként is jó, tápokban, zajszűrőnek, árammegfutás megakadályozásához, egyenáram leválasztásához, időzítőbe.

2016. dec. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

#3 válaszolónak:

Egyébként nem írtál hülyeséget. Az a helyzet, hogy én is elektronikai suliba jártam, méregettünk meg építettünk áramköröket, teszteltük, de valójában a tanárok nem magyarázták el, hogy tulajdonképpen mit is csinálunk, mire jó ez, mire tudjuk majd használni.

2016. dec. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szirty ***** válasza:
91%

Így van. Tudom, voltak tanulók nálunk is.

Az elmélet magolása megy, nulla gyakorlat, semmi készségfejlesztés. Az érdeklődést a legkevésbé sem próbálják felkelteni.

Pedig ez egy olyan szakterület, aminek az oktatását nem nehéz érdekessé tenni.


Gyakorlat kell és valódi sikerélélmény! Ha az nem motiválja a tanulót, akkor rossz szakmát választott...

2016. dec. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nálunk külön volt gyakorlat és mellette volt elektronika, ahol már több elmélet volt. Persze ezekből össze lehet rakni egy képet, viszont én anno nem láttam át a folyamatot és nem tudtam megérteni, hogy valójában mit is csinálok, miért kell ezt nekem méregetni.
2016. dec. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!