Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érdemes 120 ezret kiadni egy...

Érdemes 120 ezret kiadni egy használt macért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A gép használt, és 2011-es kiadású. ( Apple MacBook Air Core i5 1.6GHz 2GB 64GB 11.6" MC968LL/A)Az lenne a kérdésem, hogy ezt a gépet ilyen specifikációval, ennyiért megérné megvenni? Ha nektek van hasonló tippetek, ami jobban megérné, szívesen fogadom. (ha lehet, akkor mac)



2016. dec. 18. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem, drága bele a cserealkatrész, igaz hogy prémium konzumer, de csak konzumer laptop, nem üzleti, nem a atartósságra van tervezve.

Ha kisméretű laptop kell, akkor olcsóbban is kapsz jó, pl a HP Elitebook 2570P

2016. dec. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

A sok laikus szerint ezek drága gépek. Viszont az összes tartós, hosszútávú tesztek ezeket a gépeket hozzák ki a legjobbak között. Lásd most az IBM által kiadott tanulmányt. Kb egy hete olvastam. Pedig ők saját gépeket gyártanak és mégis a Maceket preferálják hosszú távon.


Ez a gép nagyon kicsi ezt vedd figyelembe. Nem is bővíthető, talán a háttértár cserélhető. A 64GB az rohadt kevés. Szinte semmire sem elég.


Mire akarod használni?

2016. dec. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Leginkább jegyzetelésre, internetezésre,filmnézésre,videók vágására, esetleg néha játékra. Igen, a 64gb szerintem is kicsi, de aza baj ezekkel a gépekkel, hogy iszonyú drágák, még használtan is :( . Ugyanakkor nem szeretnék 5 vagy 6 éves gépet venni, max 2éves használtat. Ebayen nézegettem, de az otani licitek is nagyon magasra emelkednek sajnos. Ti tudtok esetleg olyan helyet, vagy cégeket, akik kiárusitást végenek leselejtezett (kb 2éves gépekből) ?
2016. dec. 18. 12:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy olvastam elöször,hogy használt macáért..szerintem bennem van a hiba
2016. dec. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

2 éves gépet nem fognak leselejtezni, pláne nem egy Macet. Csak ha komoly hibája van.

Nálunk van 9 éves Mac és még működik. Az akku már nem jó, de minden más működik.

Ebben talán még cserélhető az ssd. Tehát a 64GB-ot lehet bővíteni. A ramot azt nem és a 2GB kevés az új rendszereknek. A kijelző is eléggé kicsi. Nekem kicsi lenne. A 13-ason is alig látni néha dolgokat.

Játékra ez a gép felejtős.


Ha jó gépet, akarsz, akkor bizony legalább 2x ennyit kell rákölteni. Bár attól függ, hogy mik az igények. Öcsém vett egy Dell Elite gépet 42e-ért igaz, hogy nagy mákja volt vele. Hiányzik valamilyen oldalsó borítás, de neki ez bőven elegendő. Ennél a fenti gépnél gyengébb 14"os kijelzővel.

2016. dec. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a macbookomat, van Ipadam, Ipodom és Iphonom is.... Magyarul szívesen használok apple termékeket, mert jó minőségűek és jól szikronizálhatóak.


Az a baj, hogy egy 2GB ramos és 64GB ssd-s számítógéppel nagyon semmit sem lehet csinálni... Szeretem a Macbookokat és mindenkinek csak ajánlani tudom, de ha csak 120 ezer forintot tufsz ráfordítani egy laptopra akkor ne macbookot vegyél vagy keress egy legalább 4gb ram és 128gb ssd-vel rendelkező gépet.

2017. máj. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!