Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Áram-módú szabályozás? (...

Áram-módú szabályozás? ( Current-mode controll ) Adott egy feladat. Egy tápegységenek 20V kimeneti feszültséget kell tudnia fixen folyamatosan leadnia, max 20 A-es áramterhelhetőség mellett.

Figyelt kérdés
Erre ügye feszültséget kell szabályozni. Olvastam viszont olyat, hogy vannak ún. árambecsatolt módszerek is, mint ez a current-mode controll. Ennek az a lényege, hogy mindamellett, hogy a fesz szabályozott a kimeneten, viszonylag az áram változását is szabályozott keretek között hajtja végre? Gondolok itt, hogy Imin és Imax között ugrál. Ezáltel zárlatvédelem is van rögtön. Jól sejtem? :D

2016. dec. 22. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem egészen..

Feszültségszabályozott tápegység: a max. áramterhelhetőség határáig szabályozza (biztosítja) a beállított kimenő feszültséget.

Áramszabályzott tápegység (pl. LED sorhoz): a rá megadott áramot biztosítja, ha több vagy kevesebb sorbakötött dióával terhelik, méghozzá a kimenő feszültség változtatásával, annak maximális értékéig.

Vannak (labor) tápegységek, ahol szabályozható a kimenőfeszültség és védendő a rá"akasztott", netán hibás áramkört, beállítható áramkorlátozással rendelkezik, azáltal, hogy csökkenti (akár 0-ra) a kimenő feszültséget.

2016. dec. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem igazából galvanizáláshoz kéne ilyen táp. És ott a követelmény az, hogy 17-20V DC feszültség legyen. Az áramfelvétel meg a munkadarab felületétől függ. Akkor oda feszültségszabályozás kell, áramkorláttal.
2016. dec. 22. 23:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, de az áramkorlát lekapcsolós (megszakítós) legyen.

Miért?

Ha valóban korlátozom az áramot, de azt a korlátozott értékig leadja, akkor amikor belép a korlátozás, azt csak úgy tudja megtenni, hogy csökkenti a kimenő feszültséget,

akkor kilép lefelé 17-20V megkívánt tartományból.

2016. dec. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

" hogy a fesz szabályozott a kimeneten, viszonylag az áram változását is szabályozott keretek között hajtja végre?"


A kettő együtt, egy időben nem megy...

2016. dec. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én inkább programozni szoktam, csak gondoltam most a téli szünetben valamit megpróbálok kreálni. Hátha összejön. Zöldfülű vagyok a témában. :)
2016. dec. 23. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!