Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nektek meddig bírja a hordozha...

Nektek meddig bírja a hordozható hálózati telefon?

Figyelt kérdés
Panasonic 1611-es sokszor már ahogy leveszem a bázisállomásról már akkor lemerül. Már másik akksit is vettünk bele de mindig szarakodik pedig Panasonic. Írnak rá elég sok óra beszélgetési időt de kétlem hogy a felét lehetne beszélni vele. Van a telekomnál az 5000 perc csak telefont is adjanak hozzá mert így meg aztán pláne nem lehet lebeszélni.
2016. dec. 31. 14:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy csak kifogtuk a rosszat nem tudom. Vagy más csak pár percet beszél az ilyen készülékekkel huzamos időt nem bírnak. Mondjuk elég olcsónak is mondható. Véleményeket várnék, meg hogy milyent érdemes venni!
2016. dec. 31. 14:04
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

2 mikro cerka akku hajtja.

Vedd ki, töltsd fel az akkukat egy külön töltőben, rakd vissza, próbáld ki hogy mit bír.

2016. dec. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jó magyar szokás szerint megölted az akkuit. Mindenki előszeretettel tárolja a báziskészüléken a hordozható kézibeszélőt. Szigorúan tilos. Akkor kell feltenni, amikor jelzi hogy lemerült. Így nálunk kevés beszélgetéssel egy hetet bír készenkétben.

Nekem egy 10++ éves több kézibeszélős készletem van.

Egy szett akkuval kb. 4-5 évet tud, évente egyszer bedobom egy normális töltőbe az akkukat formázásra (addig tölti-süti-tölti-süti nagy árammal (C/3) ameddig a kapacitás emelkedik), és így semmi baj velük. A gyári után nem teszkógazdaságos, vagy névtelen, hanem Eneloop akku került bele, kicsit tovább bírta mint a gyári.

2016. dec. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát nekem ezt senki nem mondta. Most akkor ha a mobil is egyfojtában töltőn lenne akkor az is tönkremenne? Én mindenkinél így láttam hogy rajta van a bázison. Ha lemerül utána nagyon sok óra kell neki hogy újra töltsön akkor hogy lehetne vele telefonálni ez a modern technika? A régi zsínóros készülékekkel nem volt ilyen probléma sose.
2016. dec. 31. 19:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, a mobil az más tészta, abban Li-Ion akku van, az nem érzékeny a rátöltésre.

A Pana töltője viszonylag buta, lassú töltéssel feltölti, minden visszarakáskor rátölti a kivett töltésmennyiséget (akkufeszültséget figyeli a kézibeszélő), aztán ha ez elég sokszor előfordul, évi 2-3000 alkalommal, akkor az eredmény a gyors akkuhalál.

2016. dec. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit értesz régi zsinóros készüléken. A Pana elég régóta benne van a cordless telefon gyártásban. Voltak persze ős-telefonok, Stabo920 és hasonlók, de azok jó ha egy napot kibírtak készenlétben, egy-két óra beszélgetési idővel.

A rátöltés pedig mindig gond volt, és gond is lesz a NiCd, NiMH akkus készülékeknél.

2016. dec. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na most akkor kezdjük az elejétől. Tételezzük fel, hogy veszek bele új akksikat. És akkor hogyan használjam a telefont? Mikor feltöltötte akkor vegyem le? De van olyan nap hogy közel egy órát beszélnék rajta azt bírnia kellene. Mert ugye azt írják a telefonhoz is, hogy 7-8 óra beszélgetési idő. Ezt egy feltöltéssel bírná? A régi vagyis a hagyományos vezetékes telefonokra gondolok a zsínórosnál hogy azoknál nem volt ilyen gond, hogy lemerül. Sokkal kényelmesebb viszont a hordozhatós telefon mert számokat is lehet benne tárolni de annál nagyobb méreg nincs amikor telít mutat az akku és leveszed a bázisról és rögtön le is merült. Nesze neked "ingyen" telefonálás megint csak marad a mobil. Amúgy mindenképp meg szeretném oldani ezt a telefonálást mert igényelni szeretném a hoppá plusz díjcsomagot amiben 5000 percet beszélhetnék belföldön minden irányba, tehát nagyon megérné. Viszont nem szeretnék régi hagyományos telefonkészüléket használni már mert az nem tetszik nekem.
2016. dec. 31. 20:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha eneloopot veszel, bírni fog egy huzamban 7-8 órát.

Csináld úgy, hogy ha a feléig, vagy jobban lefogyasztottad, tedd fel a töltőre, és nem lesz nagy baja.

És ha lehet, néha merítsd le.

2016. dec. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!