Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Soros/párhuzamos kapcsolás,...

Soros/párhuzamos kapcsolás, akkunál. Rövidzár gondolom nem egészséges esetünkben, (ha az akku + kimenetét összekötöm a - val) de soros kapcsolásnál részben nem ez történik? Tehát +, összekötjük a másik akksi -val, itt meg is történik a rövidre zárás.

Figyelt kérdés
Azt a részét tudom, hogy párhuzamos kapcsolásnál a feszültség nem változik, áramerősség igen, sorosnál pedig forditva. Vezesse le valaki ebben az esetben miért nem probléma a rövidrezárás.

#akkumulátor #Rövid zár
2017. jan. 1. 21:05
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Miről beszélsz?
2017. jan. 1. 22:42
 12/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem folyik áram benne akkor, mert nincs zárva az áramkör. Az egyik végén összekötöd a pluszt és minuszt, a másik két vég szabadon van, tehát a két pont között végtelen ellenállás van, szakadás, azon meg nem folyik áram.Én azt hiszem értem mire gondolsz, egyszer eljátszottam én is ilyen gondolatokkal. Potenciálkülönbség van, mert rákötsz egy elemet, ami zárja az áramkört, és a közös pont is megvan, egyenként mindkét végen mérsz egy akkunyi feszt.
2017. jan. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Értem már mi a baja a kérdezőnek.

" egyik pozitivat, a másik negativ kimenetével, marad szabadon egy pozitiv, és egy negativ, nem teljesen záródik az áramkör, de mégis nekem úgy jön le hogy áramnak kellene folyni, a potenciál különbség miatt."


Az "áramnak folyni" ahogy már szó volt róla, zárt áramkör kell.

Ebben az esetben nincs.

Ahogy a fűtési keringető szivattyúnak is kell az előremenő ág és a visszatérő is.

2017. jan. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!