Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik hordozható, tölthető,...

Létezik hordozható, tölthető, nagy kapacitású akkumulátor, otthoni használatra?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Elég nagy gondom van. Egy elhagyatott erdei házba, egy kis régi vadászházba szeretnénk költözni némi időre, ahol nincs áram, nincs elvezetve oda. A kérdésem az volna, hogy lehet hordozható, tölthető, nagyméretű akkumulátort venni valahol, melyet otthon föltöltenék, majd kivinném oda hogy legyen áramom? A városba, ahol a lakásom van, azért gyakran bejárnék, így két akkumulátort váltogatva, állandóan oda- vissza hordva meg tudnám oldani hogy mindig legyen kint a házban áram. Tehát, ha van ilyen akkumulátor, hogy tudnék rátalálni? Keresgéltem, de "önmagában" ilyen akkumulátort nem találtam, az ehhez legközelebbi amit találtam az az elektromos autó akkumulátora, amit biztos lehet külön is kapni, de abban ugye nyilván nincsenek konnektor bemenetek, amire nekem szükségem volna.


Nagyon nagyon köszönöm mindenkinek, aki segít, tényleg.


Tisztelettel,

Hevele Zsolt



2017. jan. 2. 11:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A szükséges kapacitásról ben írsz semmit, de ha akkuban gondolkozol, akkor csak "munkaakkumulátor" jöhet szóba, mert azok bírják a teljes lemerítést, feltöltést.

Autóakku nem, mert az hamar elpusztul, más a funkciója.

Igaz, a munkaaaku 3* annyiba is kerülhet, de csak az a jó.

Amit nézhetsz és nagykapacitású az pl. targonca akkumulátor. Van választék...

2017. jan. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Aggregátoron nem gondolkoztál? Lehet, hogy olcsóbban kijönnél vele.
2017. jan. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Amúgy az akkumulátorhoz kell egy megfelelő teljesítményű inverter is, hogy tudd használni a 230V-os eszközeidet. Ami szintén nem olcsó mulatság.
2017. jan. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget! az aggregátor biztos hogy olcsóbb, de az állandó zúgás, berregés megfosztana a lényegétől annak, amiért ott vagyok.


ha veszek két targonca, vagy más nagy teljesítményű akkumulátort és két invertert akkor jó vagyok? (váltakozva lenne az egyik mindíg kint, a másik meg töltődne a városban.)


az inverter csak az akkumulátorban lévő áram átalakításához, használhatóvá tételéhez kell, vagy az akkumulátor töltéséhez is? ha ehhez is szükség van egy inverterre, létezik olyan, mely mindkettőre képes, mellyel konnektorból lehet tölteni az akkumulátort, majd ugyanezzel az inverterrel, az akkumulátor kimeneti nyílásához csatlakoztatva használhatóvá alakítani az áramot?


a lényeg, hogy olyan megoldásra volna szükségem, amit meg lehet oldani egyszerű konnektorokkal. konnektorból tölteném az akkumulátort és konnektor bemenetre volna szükségem hogy legyen rajta, vagy az inverteren.


még egyszer nagyon köszönöm a segítségeteket!

2017. jan. 3. 12:06
 5/17 anonim ***** válasza:

Kérdésedre csak akkor adható válasz, ha elárulnád a Neked korábban feltett kérdésre a választ:

Milyen elektromos eszközöket, mennyi időtartamra akarsz egy töltéssel ellátni.

Ez határoz meg MINDENT.....

2017. jan. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A töltő meg az inverter két külön dolog.

Az inverter az egyenáramból váltakozóáramot csinál. Ez kell az erdei házba. A töltő meg a hálózati váltakozó feszültséget átalakítja egyenárammá és azzal tölti az akksit. De a töltő nem egy egyszerű egyenirányító, pl. az elektronika szabályozza az áramot, hogy éppen úgy töltődjön az akksi, ahogy a legegészségesebb neki. Ez kell a városi lakásba.

Előszöris azt kellene kitalálnod, hogy mekkora teljesítményre van szükséged, és mennyi időre.

Mert ha pl. egy 2000 W-os invertered van, akkor mondjuk egy tévét meg egy porszívót együtt már nem bír el.

De az akksinak is bírnia kell a legnagyobb terhelést.

Az akkumulátor kapacitását annak függvényében válaszd meg, hogy mennyi energiára (kWh-ra) van szükséged a töltések között.

2017. jan. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nincsenek túl nagy igényeim. Legfeljebb háromnaponként mindenképp bemennék a városba, ha másért nem, élelmiszerért. Ekkor cserélném ki a lemerült akksit az időközben feltöltődöttel. A laptopomat és egy közepes fényerejű állólámpát használnék kint, alkalomadtán fel kéne tudnom tölteni a mobilom, illetve egy hűtőre is szükségem van, aminek ugye állandóan járnia kéne (az a kis idő, mikor épp a városban vagyok ügyeket intézni, elhanyagolható).


Szerintetek milyen teljesítményű akksit érdemes vennem? Nem vet fel a pénz, úgyhogy a már pont megfelelőt kell majd megvennem, ugye kettőt belőle. Plusz egy töltőt (ha nem jár automatikusan az akkumulátorokhoz), plusz egy invertert.

2017. jan. 3. 13:47
 8/17 anonim ***** válasza:
Én azért a napelemen is elgondolkodnék. 50e körül már kapsz akkorát, ami pár nap alatt feltölti az aksit, amíg nem vagy ott. De, mint előttem írták, mindenképpen munkaaksira lesz szükséged, s mellé egy combos inverterre.
2017. jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Akkor számoljunk..

Laptop 60W, állólámpa 40w (nem izzós!), hűtő 100W, ez így 200Wh, 1 napra 2,4kWh, 3 napra 7200Wh.

Ez 12V-os akkuval számolva 600Ah, átalakítás hatásfokát nem számolva, igaz sem a laptop, sem a lámpa nem 24 órás.

A hűtő, mint fogyasztás az kakukktojás, a legnagyobb és állandó fogyasztó, kérdés mennyit jár naponta.

Nekem van fogyasztásmérő (V, A, Watt és üzemidő), kb 3500-ért vettem, érdemes előzetesen beruházni és "körülnézni" meghatározandó a fogyasztást.

És érdemes napelemet is nézni, 1 m2-ről lehozható ca. 120W, nincs azért már eszetlen ára.

Ha az akku árakat megnézed, akkor igencsak gondolkozóba fogsz esni.

2017. jan. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A számításodban nem stimmel, hogy a 200 W egy nap alatt nem 2,4 kWh, hanem 4,8 kWh, így minden fele annyira jött ki. Szerencsére nem ennyire drasztikus a helyzet.

Egy hűtőnél napi 500 Wh-t lehet kb. számolni. De érdemes lemérned a saját készülékeden. Mondjuk benne van, hogy akkucsere után mindig többet kell mennie, amíg visszahűti.

A laptop menjen 0-24-be mondjuk 50 W-tal, ez 1.2 kWh/nap.

A lámpa meg égjen mondjuk napi 10 órát, = 400 Wh

Összesen durván így 2 kWh/napra jössz ki.

12V akksiból tehát 6000/12 = 500 Ah-nyi kellene.

A max teljesítmény ezek szerint 200 W-ot nem nagyon haladná meg, tehát egy 500 W inverter bőven jó lenne.

2017. jan. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!