Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mekkora hőt ad le egy 10w-os...

Mekkora hőt ad le egy 10w-os powerled ha a hűtőbordán még ventilátor is van?

Figyelt kérdés

Van egy 75cmx45cmx50cm-es kis palántanevelő sátram.

Chili paprikát szeretnék benne nevelni, aminek jó lenne egy állandó 20-30 fok körüli hőmérséklet.

Ezzel a power ledes megoldással megoldanám a fényt is és a melegítését is.


Képes leadni ennyi hőt állandó üzemelés mellett hosszútávon egy fóliával borított kis sátorban ?borított


2017. jan. 6. 08:11
 1/9 anonim ***** válasza:

a 10 wattos led, kb 4-5 wattal vilagit a többivel fűt..

Logikusan 10 wattos, tehát mindig 10 alatt lesz.

2017. jan. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nekem egyáltalán nem tűnik logikusnak, nem a fűtés a funkciója, a hő csak egy melléktermék.

egy 10w-os akkora hőt ad le amit szabad kézzel nem lehet elviselni.

Ebből következtetve kizártnak tartom, hogy a leadott hő 10 alatt legyen.

2017. jan. 6. 08:59
 3/9 anonim ***** válasza:
De akkor is 10W a felvett "energia" és a semmiből nem tud meleget csinálni, csak a felvett áramból. És abból még világít is, tehát ennél kevesebb jut a melegedésre.
2017. jan. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

jol irja a hármas, amennyiben kifejlesztették volna a 10 wattból 40 wattos hőt leadó berendezést, a lakások fűtési problémája hirtelen megoldódott volna..

Jelenleg hőszivattyúval, sok bonyolult cuccal tudnak 10 wattból 30-40 wattot előállítani, és azt is úgy hogy az energiát hő "áthelyezésre" használják.


Itt kb 5 wattos fűtésed van. az, hogy ezt te melegnek érzed egy dolog, mert az is, hiszen pici a felület és nem is tuti a hőleadása..


De alternativ példa ott vannak a 50 wattos tdp procik amik kb 30 wattal tekernek ha netezel.

Ha nincs rajta hűtő és nem lenne benne védelem, bekapcsolás után kb 1 másodperc alatt szétégnek, pedig 200 fokon forrasztják be őket, máramelyik nem foglalatos..

tehát 200 fok fölé szaladnak 1-2 másodperc alatt.


a forrasztópáka amivel a szerelők dolgoznak megint nagy felület, azt 8-10 wattos is elég sok van belőle a fűtőszál nem is a hegyben van mégis 300 fokosak.. nem 50 amire kiabálsz hogz alig lehet megfogni hanem 300, és ott sokkal több energia távozik hiszen 20

2017. jan. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

elnyomtam :)

Hoval 20 a szoba 50-60 a led, 40 fok a delta t, 300 fokos pakanal ugyanez 300 vs 20.

Szóval, ez ennyi, várhatsz tőle többet de nem találtad fel a világ energiaellátásának a problémáját, bárhogyan is szeretnéd.

2017. jan. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. 4. és 5. vagyok

lakasban ablak közelében a chili nem megoldás ? nekem ugy van, most valami argentin chili magot szereztem és fejlődik.. Nem ugy mint kellene de nem is barátságtalanul.


Kulonben a napfényt nem tudom leddel lehet e potolni, mert a napfény többsávos, a led meg 1, nem véletlen hogy pl a fehér ruha napfényben tisztábbnak látszik mint led alatt :) :)


Szóval néznék más megoldást a helyedben mint a led..

2017. jan. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Led el való fűtés kb. olyan, mint a hűtőszekrénnyel való fűtés. Agyament dolog.
2017. jan. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor keresek valami más megoldást.

Ezek szerint ez nem járható út.

2017. jan. 6. 17:11
 9/9 anonim ***** válasza:
nem, de pl a primitiv halogen izzoval mi a problema ? fenyt is ad a spektruma kozel van a napfenyhez, meleget is ad.
2017. jan. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!