Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Zenekarban hogy kell öszhangba...

Zenekarban hogy kell öszhangba játszani?

Figyelt kérdés
ha az össz hangszeren ugyanazt a dallamot játszák (tegyük fel szinti, gitár meg hegedű) az úgy nem jó igaz? Szintisnek kell a ritmust vezetni meg a kisérettel "játszadozni" vagy valami ilyen.. vagy hogy néz(hallatszik) ez ki? :D
2017. jan. 8. 22:41
 1/1 anonim válasza:

Nem tudom, hogy hogy vagy a rock zenekarokkal, de én egy olyat hoznék példának, ha nincs ellenedre.

Igen egy kicsit furán szólna hogyha mindenki ugyan azt a pár hangot játszaná. Ezért kitalálták már nagyon régen az akkor zenészek, hogy kell valami, ami összefogja a zenekart, hogy ne össze-vissza játszanak valamit és ne is egyformán játszák

Az első az ütemmutató (kotta elején található 2/4, 4/4, stb. kis számok). Ez igazából csak egy jelzés, hogy egybe maradjon a zenekar és a dobos hozza ezt a ritmust. Ezt a legkönnyebb észrevenni. Például, amikor hallgatsz egy zenét és ritmusra bólogatsz vagy éppen a lábaddal úgy lépkedsz igazából ösztönből elkezded azt számolni. Négy negyednél van az, hogy tudod is számolni úgy, hogy ,,Egyet, kettőt, hármat, négyet." És ez egy állandó körforgás lesz.

A második ilyen hasonlóság a hangnem. Na ez a bonyolultabbik része a dolognak. Van egy úgynevezett ,,kvintoszlop" és abban vannak megadva a skálákhoz a módosított hangok. Kiválasztanak egy adott skálát, mondjuk G-dúr lesz ez most példának. Ezt le lehet hozni gitáron egy sima G-dúr akkorddal, de ezt még bontva is unalmas lenne hallgatni. Ezért van egy olyan trükk, hogy a többi akkordot a kvintoszlopban az adott skála egyel alatta lévő és egyel fölötte lévő dúr és moll akkordjait választják be. A G-dúr skálában így lehet ez: G-dúr, E-moll, C-dúr, A-moll és D-dúr, H-moll. Ezekkel az akkordokkal tisztán szól az ének vagy szóló, mert a G-dúr skálának csak egy módosított hangja van és az alatta lévőnek, pedig nincs. Így máris egy hangnemben van a zenekar és szebben szól az adott zene.


Na jó. Igazd van. Nagyon belementem ezzel a dolgoba, de leegyszerűsítem neked pár szóba vagy mondatba. A dobos hozza a ritmust és az énekes pedig a hangnemet. Ha mindenki betartja ezt a kettő dolgot, akkor valószínűleg jó zene lesz a végén. De ez már csak az ihletükön múlik és a rutinjukon. :)

2017. jan. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!