Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hajdu mika E6 turbo kazán;...

Hajdu mika E6 turbo kazán; belobban, sokszor kialszik az őrláng. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

A kazánunk őrlángja gyakran kialszik (hetente, de van hogy alkalmanként többször egymás után kis idő elteltével). Megfigyeltem, hogy akkor jellemzőbb ha szeles az idő.

Viszont most fűtés közben néha nagyokat lobban (hallani), ezután a láng színe is kékről sárgásra vált (egy darabig, aztán visszaáll) és a láng is ki-kialszik közben. Aggódjak?

44m2 lakás, 2 db nagyobb és 2 db közepes méretű radiátor



2017. jan. 9. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:
A kémény szellőzése vagy hasonló a gond . A hőelemet nézzék meg a szerelők , az is kimehet (sztemkó)A lobbanás akkor zajlik ha visszakapcsol mert 60-70 a vízhőfokot elérte őrlángra áll és ha hűl kicsit újra beindul . A radiátorok legyenek nyitva .
2017. jan. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

feltételesen írom más baj is lehet de:


az őrláng kialvása azért van, mert a szél visszafujja a füstgázt a lakásba. Ilyenkor azért, hogy ne haljatok meg co mérgezésben lezárja magát a védelem.

Én elég gyorsan 2 emberrel beszélnék, egy kéményseprővel és egy kazánszerelővel.


DE.. Itt a de. megint..

Amennyiben életveszélyes a rendszer, márpedig esélyes, KÖTELESSÉGÜK bejelenteni és leszereltetni a rendszert.

HA ilyet tapasztalnak mert nem javitható vagy szabálytalan valami, akkor:


Ez lakástól és kéménytől függően fél 1 millió huf költséget jelent a javítás, sok idő, télen megfagytok, és a pénzt elő kell kaparni a javításra..


Ezért jól érdeme meggondolni kit hívsz és miért, mert az életetek múlik rajta, vagy drága..


Kezdetben ha nincs pénz én vennék egy honeywell szénmonoxid érzékelőt, igyekezném a telet kihuzni ezzel a kazánnal, és amikor nyáron biztosan megvan az 1millió forint, akkor kihivnák szakembereket hogy nézzenek át mindent..


a lobbanás a szabályozáson mulik azt meg tudja oldani a kazánszerelő, a kék és sárga szin váltakozása a rossz levegő ellátásra utal.

2017. jan. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt tudjátok hogy ez egy parapetes kazán? Szóval a parapetet kitakaríttatni azért nem milliós költség. Hívni kell egy szerelőt, aki megnézi.
2017. jan. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ja azóta ránéztem a neten :) azt lazán pucolják.. egy erősebb kazánra gondoltam és őrlángosra.. a turbós írását nem vettem figyelembe mert akkor nem látná a lángot :)

igy a hibás megnevezésből rosszra asszociáltam.. akkor hívjon szerelőt azt kész.

2017. jan. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!