Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Árammérő sönt ellenállások....

Árammérő sönt ellenállások. De hogyan?

Figyelt kérdés

Nemrég szereztem egy áram/feszültség/teljesítmény mérőt. Mindezeket szépen kiírja egy digitális kijelzőre, viszont sönt ellenállásom nincs hozzá. Interneten találtam 2 típust is amit ajánlanak hozzá, az egyik 50A-es a másik 100A-es. Ilyenkor 75mV esik rajtuk.


A kérdésem az lenne, hogy miért lenne mindegyik jó hozzá? A műszerről találtam egy kis rövid leírást is, amiben leírták, hogy akár bármelyik söntöt lehet használni hozzá, változtatás nélkül. De akkor honnan tudja a műszer, hogy azon mekkora áram folyik át? Mert pl. ha az 50 Amperesen átküldök 20 Ampert, akkor azon esik 30mV, míg ha a 100 Amperessel teszem ugyan ezt meg, akkor azon csak 15mV fog esni.



#sönt #árammérő #sönt ellenállás
2017. jan. 21. 11:26
 1/3 Szirty ***** válasza:

A műszertől függ. Ha univerzális, akkor valamilyen beállítással dönthető el melyik sönt van rajta hogy helyesen mérjen.


De mivel csak annyit írtál a műszerről hogy "szereztem", nem igazán lehet ennél konkrétabb tippet adni.

2017. jan. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"honnan tudja a műszer"

Nyilván sehonnan nem tudja. Hacsak nincs rajta ilyen beállítás(nem láttam még ilyet), akkor számolással kapod meg az értéket.

2017. jan. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A leírásában benne kell lennie, hogy hány század ohmos sönt kell hozzá. Olyat vegyél.
2017. jan. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!