Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Alternatív kapcsolón hogyan...

Kriszmo78 kérdése:

Alternatív kapcsolón hogyan lehetséges, hogy mind a két kivezetésen van áram egyszerre? Az egyiken 220V, a másikon pár volt.

Figyelt kérdés
Egy led lámpát akartam használni, de lekapcsolás után is világít halványan, akkor néztem meg a kapcsolókat és a fentieket tapasztaltam. Bekötve jól vannak.
2017. jan. 24. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Kapacitív csatolás.

De a ledes fényforrás nem attól a pár volttól világít.

Az egyenirányító utáni zavarszűrő kondenzátor sül ki.

2017. jan. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ok, de mindig világít, halványan. Az csak a pár volt fesztől lehet, vagy nem?
2017. jan. 24. 12:30
 3/10 anonim ***** válasza:
hm, akkor csak attól lehet, igen. De ezzel szerintem nem nagyon tudsz mit csinálni. Cseréld ki fénycsőre vagy halogénre, ha zavar.
2017. jan. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget
2017. jan. 24. 12:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon barkácsolós kedvedben vagy, köss a LED mellé egy 230V-os relét, valahová a lámpatestbe ha elfér.
2017. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sokan küzdenek ezzel.

Két dolog lehet. A kapcsoló élvilágítós, ez okozhat ilyen zavart. Ha az, akkor nem túl jó tanács, hogy vegyél kompakt fénycsövest, mert azt is befogja zavarni.

A másik pedig az, hogy összeszed ennyit a vezeték. Viszont amennyiben 220-240V-os LED-es fényforrást használsz, nem pedig 85-265V-ost vagy a nálunk elterjedtebb 100-240V-ost, akkor ez jó eséllyel nem fog előfordulni. Még nem próbáltam, csak feltételezés. Nálam nincsen ilyen probléma. Szóval ha még nem dobtad ki a dobozát, megnéznéd, hogy mi van ráírva? 220-240 vagy 100-240?

2017. jan. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
220-240V-os
2017. jan. 29. 09:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy megnézted, legalább ez kizárható. Ez esetben csak arra tudok gondolni, hogy minőség béli probléma van. Valószínűleg nincs védve ilyen hiba ellen a fényforrás. Megtudhatom, hogy milyen típusról van szó (márka)? Én a helyedben simán visszavinném a boltba, s ugyan az ár nem minden, ez való igaz, de 10W-os ledes fényforrásnak 800-1500Ft környékén van a reális ára, persze ennél olcsóbban is kilehet fogni problémamentes "égőt", max. nem annyira jó a hőelvezetés vagy vibráló fénye van, esetleg viszonylag kicsi a fény szórási szöge.

Én eddig otthon nem találkoztam ezzel a hibával, csak másnál. Nálam a házban 2 égő kivételével az összes égő az anrodiszléctől jött. A javasolt árnál olcsóbb égők kaphatók itt. Szóval nem biztos, h garancia arra, h nem fordul ez elő velük. Am. egy kondi megszünteti a hibát, de minek mókolni, ha nem muszáj, h ilyen legyen.

Szal, ha nem sajnálod rá a pénzt, próbálj meg egy másik típust, és nézz körül, h a környékeden van-e világítástechnikával foglalkozó bolt, ott vásárolj, mert oda ilyen jellegű panasszal is lazán visszaviheted az égőt.

2017. febr. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
GE-ben gyártott lámpa, jó minőségű.
2017. febr. 3. 15:17
 10/10 anonim ***** válasza:

"Am. egy kondi megszünteti a hibát, de minek mókolni, ha nem muszáj, h ilyen legyen. "

Ezt a tudományos tézist honnan vetted?

Mert gondolom nem írnád le egyébként ha nem biztos forrásból származna.

2017. febr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!