Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nyomtatott áramkör készítése...

Rapidio kérdése:

Nyomtatott áramkör készítése házilag?

Figyelt kérdés

Néztem videót stb de nem tudom i az a toner tinta.

Van otthon lézeres nyomtató de nem tudom milyen a toner.

Abban kéne segítség hogy honnan tudom azt hogy toner tintám van és mivel kell kimaratni a tintát a pvc lapból?

Olvastam sósavat de valami int ha lenne még benne.

Remélem otthon megtalálható az adalék hozzá.

És még a csippek érdekelnének.

A 0-ról szeretnék felépíteni teljesen egy bluetooth kapcsolattal irányított helikoptert .

Van egy breamers vezeték nélküli fülesen az talán vevőnek jó de meg kell oldanom hogy rá tudjak tenni egy kezelő programot.

Köszönök előre is minden segítséget!!



2017. jan. 30. 23:18
 1/6 anonim válasza:

Ahhoz, hogy ezt a projektet összehozd szerintem még rengeteget kell fejlődnöd. Amihez nélkülözhetetlen, mondhatnám az első lépés is, hogy megtanuld hatékonyan felkutatni a válaszokat a kérdéseidre. Amiket nem tehetsz fel itt egyenként annyi lesz. Ezért írom (és nem cinizmusból), hogy keresd meg a neten mert két kattintásra van. És korrektül le van írva az egész folyamat lépésről lépésre, kismillió oldalon.

(Ha egyáltalán nem egy unatkozó hozzáértő vagy és poénból vázoltál egy ilyen irreálisnak látszó képet a "pvc" laptól a bluetooth-os helikopterig :)

2017. jan. 31. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi annak idején a suliban gyakorlaton vas kloriddal marattunk NYÁK lapot. Magát az áramkört alkoholos filccel rsjzoltuk fel rá. Először zsírmentesre töröltük a "szűz" nyák-ot, filccel rárajzoltuk az ársmkört,majd beletettük a vaskloridba. Lemarta az egész fémfelületet,kivéve azokat a vonalakat, amelyek alkholossal rajzoltunk. Remélem valamennyire hasznos volt számodra ez a kis "visszaemlékezés" :)
2017. jan. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem olyan nagy ördöngösség.

A toner tinta (?) szerintem maga a por állagú cucc ami a lézernyomtató toner-ében van.

Gondolom vasalással akarsz NYÁKot készíteni, mert ott nyomtatják papírra majd vasalják át a NYákot.

Én ezt a videót ajánlom:

https://www.youtube.com/watch?v=h9aSyxEhhlI


Az ilyen cucchoz fényes műnyomó papírra kell nyomtatnod, én 135g-os műnyomó papírt szoktam használni.

Itt vásároltam legutóbb:

Pantom KFT

Budapest, Vihar u. 18-28.


A lézernyomtatón én ezzel a beállítással nyomtatom ki:

A papír típust erre állítom: sima "heavy", tehát NEM gloss. ( Bocs, angol nyelvű a windowsom, nem tudom hogy nevezték el a magyar nyelvű kiadásban, nem hinném, hogy "nehéznek" :)

A vasalásnál én a vasalót a "wood", 2/3 -> tehát nem maximum állásba rakom.

Nem kell erősen vasalni, 5 perc elég


Kb ennyit tudok írni így első körben :)

2017. jan. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

+ infó: maratni lehet a vaskloriddal vagy esetleg sósav + "hidrogén per oxid" elegyével. Ez utóbbit pl fodrász kellék boltban találhatsz.

Régebben is én is a fentieket használtam, de mostanság ha maratni kell akkor ezt használom:

[link]

2017. jan. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze ma már szinte az összes mikrovezérlő és bluetooth áramkor SMD, és jelntős részük BGA tokozású. ("hasán" vannak a lábai meglehetősen sűrű kiosztással)

Ehhez panelt házilag kivitelezni meglehetősen nehéz. Hátra van még a kétoldalas panel két oldalának tökéletes fedésben történő elkészítése (na jó 0,05mm lehet benne). Egy egyszerű panelben is van számtalan furatgalván. Azt is jó könnyűmegcsinálni házilag. Lötstopozni is csak egy laza ujjgyakorlat, anélkül el se kezdd, mert minden össze fog folyni mindennel egy százlábúnál.

Ma már a nulláról házilag kifejezés azt jelenti, hogy megtervezed az áramkört valami könnyen kezelhető programmal (pl. Eagle), csinálsz belőle egy kétoldalas nyáktervet, lötstop réteghez tervet mindkét oldalra, feliratokat, stb. A tervet leadod a számtalan nyákgyártó egyikének, akik ezt tökéletesen megcsinálják. Furatgalvánnal, lötstoppal, alkatrészpozició feliratokkal együtt. Teljesen gyári külsejű lesz a panel.

Minden egyéb csak orbitális szívás.

Olyan, mintha szeretnék egy egyszerű trafós tápot építeni, és azzal kezdenémm, hogy trafót tekercselek, de nem akárhogy, hanem még a csévetestet is magam reszelem ki textilbakelitből. Nem ezt fogom tenni, hanem megveszem azt a trafót, ami szükséges.

2017. jan. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A baratnom apaja fodrasz igy a "lottyoket" beszerzem.

Hat igazabol meg soha nem csinaltam ilyent de megszeretnem probalni.

Telorol vagyok most bocsi.

A program irast le kopizom netrol hisz csak egy konzolos appot akarok par parancsal es persze kell szerintem a nyak ba egetnem valahogy egy progit ami ertelmezi a parancsokat.

Van 6 telom a kovi lepes az lesz ha ezzel eljutok egy bizonyos szintig h a kamerat ra epitem.

Olyan dron szeru lenne.

Elso valaszolonak annyit h ez nem cinizmus es koszonom mindenkinek az edsigi segitseget!! :)

2017. jan. 31. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!