Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 35V-os kondin feltötés után...

35V-os kondin feltötés után miért mérem a 42V-ot?

Figyelt kérdés
Hogy lehet megállapítani, hogy egy kondenzátor jó-e vagy rossz, feltöltjük, rámérünk igaz? Másképpen tudtommal nem lehet megállapítani. Nos van egy 2200uF 35V-s kondim, feltöltöttem 28V-tal rámértem, 42őt tárol. Hogy lehetséges ez? Nem robbanna 35 felett? Vagy annyival lehet tölteni nagyon max, de sokkal többet tárol? Köszi a válaszokat!

2017. febr. 2. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak úgy, hogy 42 volttal töltöd.

Hogy is vannak azok a fránya részletek? Mivel töltöd fel?


(35 volt a határt jelzi, amit garantáltan és hivatalosan bír. Gyakorlatilag meg bírhat bármennyit.)

2017. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Feszültséggel, mással mivel tölthetném. Van egy adott trafóm amiből ki tudok venni 28V-ot, rákapcsolom a kondira. Ezután rámérek és 42V-ot olvasok ami annyit tesz, hogy ennyit tárol. De miért? Ha feltöltöm egy adott feszültséggel, nem kéne annyit tárolnia, mint amennyit beleadok?
2017. febr. 2. 17:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudtam meg. Biztos hogy nem pusztán egy trafóval töltöd, hiszen a váltóáramtól egyrészt nem töltődne fel, másrészt felrobbanna, valóban. Kell ott lennie egyenirányítónak is. Milyen az a "trafó", azon kívül, hogy "adott"?
2017. febr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szirty ***** válasza:

Össze jön az.

Ha a trafód 28V-os névleges AC feszültségű, akkor terheletlenül kijön belőle vagy 29-30V.

Ha ezt egyenirányítod, akkor terheletlenül a kondenzátorod csúcsfeszültségre töltődik (szorozva gyökkettővel), tudniillik ez AC feszültség effektív érték.

A csúcsfeszültség a diódák nyitófeszültségét leszámítva épp 42V-ra fogja tölteni a kondenzátorodat.

2017. febr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm!
2017. márc. 24. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!