Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehetséges laptop érintőpadján...

Lehetséges laptop érintőpadján érintőceruzával digitális rajzokat készíteni?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, fura kérdés. :P És igen, tablettel vagy gondolom érintőképernyős laptoppal jobb az ilyesmit csinálni, viszont jelenleg nem tudok ilyenekre beruházni, bár jó lenne. Arról nem is beszélve, hogy jelen pillanatban kezdő vagyok még, véletlenül se profi, és csak szabadidőmben szeretnék rajzolgatni. Programjaim már vannak a gépemen - FireAlpaca, valamint Krita és MediBang, de az utóbbi kettőt még nem próbáltam ki -, egérrel már próbálgattam az elsőt, de nyilván könnyebb lenne érintőceruzával. Még ha az érintőpad kicsi is - épp ezért csak az ezer forint alattiakban gondolkodom, annyit még elbír a pénztárcám a postaköltségekkel is, hogy kísérletezzek a kis felülettel.


Szerintetek működne egy érintőceruza az érintőpadon? Nem értek az ilyesmihez, mint laikus abból indultam ki, hogy ha az érintőpad és az érintőképrnyő reagál az emberi ujjra, akkor az érintőpad is reagál talán a ceruzára, ha az érintőképernyővel működik. Talán. :/


Konkrétan ezek közül szeretnék választani: [link]


Illetve ha használhatók is, a hegyes vagy a gömbölyű végű a jobb? (Már ha az utóbbi nem csak egy kupak, látszik, hogy sose használtam még érintőceruzát.)


A válaszokat előre is hálásan köszönöm! :)



2017. febr. 5. 21:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. febr. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Szerintetek működne egy érintőceruza az érintőpadon?"

Működne.

Vezérelné a kurzort.

Az érintőpad sajnos nem gondolkodik és nem tudja hogy te mit vársz tőle. Akkor sem ha ezt nagyon szeretnéd.

Az érintőpad valóban az ujj érintésére van felkészítve, nem másra. De ha írsz rá egy alkalmazást, megoldható a dolog.

Amúgy már rég feltalálták a rajztáblákat. Készen kapható, nem kell kísérletezni vele, nem kell kidobni a pénzed és tölteni az idődet fölöslegesen.

[link]

2017. febr. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!