Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy 5w-os hangszórót érdemes...

Egy 5w-os hangszórót érdemes kicserélni 20w-os ra?

Figyelt kérdés

Van egy Logic ls-20 típusú 2.1-em amiben hangszórót akarok cserélni de nem tudom érdemes-e.

A 2.1 em összesen 11w-os 2db 3w-os és 1db 5w-os mélyből áll.

És van egy 20w-os hangszóróm ami most a mélyre van kötve, mert sokkal szebben szól mint a 2db gyári 3w-os hangszóró.

De sajnos egy kicsit a mélyből elvesz a 20w-os.

Az lenne a kérdésem hogyha a mélyből kiszedném az 5w-os hangszórót és be raknám helyette a 20w-osat az ugyan úgy adná a mélyet?



2017. febr. 6. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül.
2017. febr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy próbát meg érné? vagy inkább hagyjam a gyárit benne?
2017. febr. 6. 22:51
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez egy 3500 Ft-os aktív PC hangfalszett.


Engem az érdekelne, hogy az összesen max. 11W-os eredeti rendszer, hogy hajtja meg a feltehetően passzív 20W-os hangszórót?


Nem lehet, hogy egy 10-15 000 Ft-ot rá kellene költsél inkább egy új 2.1, vagy 2.0 aktív hangfalszettre?


Ezeket nézd meg, 2.0-ban.:

Genius 1250B (40W) -nekem egy ilyen van laptophoz-

Microlab B77 -48W- (ez már 20 000 Ft inkább, ha elektromos hangszert is akarsz hozzá kötni, ez arra is jó)


Ill. a Logitech Z333 2.1-es aktív hangfalrendszerét, ha 2.1 kell. Van a Geniusnak is 2.1, 10 és 15 000 Ft között találsz 30 - 45 W-os 2.1-es aktív hangfalakat.

2017. febr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 10-15 000 Ft-ot érdemes rászánni PC aktív hangszórókra, többet nem nagyon, mert nagyjából ugyanazt a minőséget kapod, csak nagyobb teljesítménnyel. Szobában zenét hallgatni bőven megfelel 40-45W. Így is 40-50%-on fogod használni, ami nem baj, mert ettől fölfelé, már ezek a cuccok erősen torzítanak szerintem. A jó minőségű hangrendszerek ára magas, 60-70 000 Ft-tól kezdődik, még 50-60 W körül is.

Csöves erősítő, plusz két közepes 60W passzív fal, jóval 100 000 Ft felett van.


Szét szerintem ne szedd az utazó 2.1-edet!

2017. febr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem jár a doboz átalakításával,akkor próbáld meg. Két forrasztás,4 csavar aztán próba,ha nem jó,vissza lehet rakni a régit. Ha vágni kell a dobozt,az azért megfontolandó, de ha nincsen másikra pénzed, és úgy érzed, hogy a nagyobb hangszórónak jobb a hangja,akkor lehet hogy jobban jársz,de lehet hogy nem. Minden hangszórónak megvan a sajátossága,hogy milyen dobozba szánták, itt a wattok nem mondanak semmit (vagyis nem az az elsődleges szempont). Esetleg ha a hangszóró mágnesére van írva valami, azt írd már le légyszíves, hogy nagyjából képben legyünk,milyen típusú hangszóró ez?
2017. febr. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5.: "itt a wattok nem mondanak semmit (vagyis nem az az elsődleges szempont)"


OK, de akkor miért van, hogy a legtöbb kínai aktív hangfalban a gyenge tápegység olvad szét?

Szegény Kérdezőnek nagyon nem lehet pénze, ha a 3500 Ft-os PC speakert akarja megbabrálni...

2017. febr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6.: Nem azért alakítom át mert nincs pénzem erősebbre,nekem ez pont jó bérházba.


Át raktam + kapott új dobozt sokkal erősebb lett.

2017. febr. 9. 01:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, te oroszul tudsz egyébként?

Mivel foglalkozol Németországban?

[link]


Tudomány érdekel?

Bythocypris obtusata 9799 G.O. Sars, 1866

[link]


Nem akartalak megbántani, lövésem sincs min kaptad fel ennyire a vizet és nem értem.

2017. febr. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kaptam egy üzenetet,ami másabb hangvitelű volt,mint az itteni beszélgetés. A válaszom ez lenne.



Egy nap egy gazdag ember adott egy kosár szemetet egy szegény embernek. A szegény ember elmosolyodott, és elment a kosarakkal, kiürítette, megmosta és feltöltötte gyönyörű virágokkal, visszament a gazdag emberhez, és visszaadta neki.

A gazdag ember meglepődött és azt kérdezte: Miért adsz nekem szép virágokat ha én szemetet adtam neked?



Tudok még valamiben segíteni?

2017. febr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!