Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » DDR4 16gb Ram . De ezek közül...

DDR4 16gb Ram . De ezek közül mégis melyiket?

Figyelt kérdés

[link]


itt beállítva a 16gb kapacitást 34-62K forinting megy az ár, de nem tudom mi a különbség, és hogy melyiket is kéne választani...


örülnék 1-2 támpontnak.

pl miért ne válasszam itt a legolcsóbbat?

neten láttam sokan a 44k-s corsairt javaolják



2017. febr. 18. 02:15
 1/3 anonim ***** válasza:

-Órajel

-Időzítés (CL)


Nyilván egyikkel sem fogsz rosszul járni, mert ezek olyan dolgok, hogy átlagfelhasználó nem fogja érezni. Viszont én inkább az órajelre taposnék rá. Minimum 2400MHz, főleg ha dedikált videokártyát nem is akarsz használni.


Talán azt mondom, hogy ez a legjobb ár-értékben.:

[link]


-2400MHz

-CL 12


Ui.: Ajánlott 2 modulként venni(2x8GB), így tudnak futni Dual Channelben is, és egy aprókát így is nő a teljesítmény.

2017. febr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1. vagyok.

Annyit hozzátennék még, hogy mostanában nagyon felmentek a RAM árak (30-40%), nem igazán éri meg most venni.

2017. febr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Fú tényleg én is nézem, ritka az ilyen szakadatlan növekvő trend : [link]


De hát mit lehet tenni, ha én most akarok gépet összerakni:( vegyek "alig használtat" vaterán?


Azt is olvastam még hogy 16GB ramnál érdemes 2 modulosat választani azaz 2x8ast


Szóval ha lényeg hogy CL minél kisebb, az órajel minnél ngyobb legyen, akkor tényleg nekem is az jön ki mint amit Te választottál. Van egy majdnem 10essel olcsóbbér, csak annak a CL=15 , nem tudom az mekkora különbséget jelent.


Egyébként a RAM órajel és időzítése összefüggésben van valamennyire pl a videókártya órajelével vagy ilyesmi?

2017. febr. 19. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!