Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem indul a gépem?...

Miért nem indul a gépem? (windows 7) a monitor azt írja ki hogy "In Power Save Mode Press Any Key on Keyboard or Move Mouse"

Figyelt kérdés
Áramtalanítottam, újrakapcsoltam, és semmi... Mi baja lehet ilyenkor? Elég sürgős,ha lehet gyorsan kérnék válaszokat. Köszi előre is!
2017. febr. 18. 16:45
 1/7 TR75 ***** válasza:

Ez csak annyit jelent, hogy energiatakarékos módban nyomj meg egy tetszőleges billentyűt, vagy mozgasd meg az egeret.

Bekapcsoláskor semmit nem csinál a gép? Felpörög a merevlemez? A ventilátor/ventilátorok működik/működnek?

2017. febr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem reagál semmire, és a ventilátorok sem működnek...
2017. febr. 18. 18:27
 3/7 TR75 ***** válasza:

Akkor a gép el sem indul. Ennek sajnos rengeteg oka lehet. Először érdemes azt megnézni, hogy a táp ad-e áramot. (A gépen belül ledek vannak, azok világítanak?)

Ha meg sem mozdul a gép, esélyes, hogy a táp a gond. Ha nem, akkor (mivel a gép maga meg sem mozdul) lehet az alaplapon valami zárlat, hibás kondenzátor, ellenállás, szinte bármi :/

Nem cseréltél valamit az alaplapon korábban?

2017. febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A gépen működnek a ledek, de viszont a billentyzeten nem. Kipróbáltam egy másik billentyűzetet, és az sem megy.(nem világit egy led sem) az alaplapon semmit nem cseréltem.
2017. febr. 18. 18:49
 5/7 TR75 ***** válasza:
Akkor a táp rendben. Lehet, hogy a RAM a problémás, amiatt is lehet ilyen hiba. Nem tudom, hány RAM van a gépben, meg kellene próbálni kevenni őket és egyesével visszarakni, közben indítani a gépet. Bár hibás RAMnál is kellene lennie fgyelmeztető lednek valahol a RAM környékén. Valami piros színű. Az alaplap használatijában leírják, hogy milyen led-jelzés mit jelenthet.
2017. febr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget már szerencsére semmi baja :)
2017. febr. 19. 20:08
 7/7 TR75 ***** válasza:
Mi volt a gond?
2017. febr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!