Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan oldhatom meg a szakadoz...

Hogyan oldhatom meg a szakadozó internet kapcsolat problémáját?

Figyelt kérdés
Az elmúlt időszakban elkezdett szakadozni a netem. Egyszerűen elment a net és a TP-Link eszközöknél még a belső háló is összeomlott. A Linksys már csak a netet nem éri el, a belső háló stabilan megmarad. Az újraindítás természetesen megoldja pár órára a problémát. Beszéltem már a gyártók supportjával, és az internet szolgáltatóval is. A support szerint az internet szolgáltatással van a baj, még pediglen amiatt, hogy valószínű nem stabil a jel erőssége és a router leszakad az internetről. A közvetlen PC-re telepítet net nem dob hibát. A supportok szerint azért, mert a hálókártyák stabilabban kezelik ezeket a kis hibákat, mint a forgalomirányítók. Szeretnék olyan tanácsokat kérni, amivel megoldhatnám a problémát. (A hálózatra csatlakozó eszközök nem hibásak, nem kell új hálókártya a gépbe, nem kell UPC Wifree és nem veszek több tíz ezres routert.)Előre is köszönöm.

2017. febr. 25. 01:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekunk T-home-os internettel ugyanez volt a problema. Nem derult ki neked ki a szolgaltatod, vagy milyen neted van. En gyakorlatilag a 2. honapban eszrevettem hogy folyton leszakad a net, es en is azt hittem eloszor hogy a ruter nem jo, ezert csere, probalgattuk mindennel de mindig szakadt, mig vegul IT-s kollega elmondta, hogy a T-s net neki csak mikrotik-al mukodik stabilan, ugyanigy szivott vele O is.

Azota nincs ilyen gond (csak nagyon nagyon ritkan, de az benne van), ez mar vagy 3-4 eve tortent.

Igy latatlamban nem igen tudunk mashogy segiteni, mint hogy elmondjuk nekunk mi volt a megoldas. Nem mondom hogy vegyel masik routert, de nekem csag az mukodott...

Esetleg kerdezz utana a kornyeken, hogy akinek olyan nete van mint neked, naluk van-e ilyen gond. Nem kell feltlenul uj eszkoz, ha masnak megy giod nelkul hasonlo eszkozokkel, de lehet a szolgaltato oldalon is hiba, nyilvan egy ugyfelszolgalatos nem fogja azzal kezdeni, hogy hat bizony, ilyen fos a szolgaltatas...

2017. febr. 25. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 P.O.C. ***** válasza:

Jó lenne tudni, mi mivel van összekötve. Hogy épül fel a hálózat, milyen pontosan milyen típusúak a hálózati eszközök. Egy rajz sokat segítene.


Egyébként nem feltétlenül kell új eszközöket venni. Pl a TP-Link és Linksys bizonyos routereire lehet alternatív firmwareeket rakni (pl. OpenWrt), ezek sokkal intelligensebbek, hibatűrőbbek, és részletesebben konfigurálhatók, mint a gyári firmware -ek.

2017. febr. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Digi 100/100 kábelnet. Linksys N900. PC-Win10.

+ egy ASUS tablet és 2 samsung teló.

Gyári firmware update nincs hozzá.

2017. febr. 25. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!