Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik olyan okosóra/aktivitá...

Létezik olyan okosóra/aktivitásmérő, ami képes vérnyomást mérni?

Figyelt kérdés
Én egyet találtam, de nem vagyok benne biztos, hogy ez egy megbízható oldal.
2017. febr. 28. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
2017. febr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen #1 által linkelt eszközök nem mérik, hanem algoritmussal számítják a vérnyomást a Pulse Transit Time (PTT) alapján. Nem alkalmasak a pontos vérnyomás megállapítására, mert a szenzorok adatai nem elég pontosak, de ha azok volnának, akkor is hiányzik az az egyéni "referencia minta", ami alapján a PTT személyre szabottan megfeleltethető a vérnyomás értékének. A statisztikai átlag PTT túl nagy szórást mutat egyes embereknél ahhoz, hogy valós eredmény szülessen.

Orvosilag is releváns adatokat az Omron Zero fog adni, ami még idén megjelenik.

2017. márc. 1. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"A statisztikai átlag PTT túl nagy szórást mutat egyes embereknél ahhoz, hogy valós eredmény szülessen. "

Ezért kell kalibrálni a használójának. És nem feltétlenül kell tizedesjegy pontosságú értéket produkálnia.

És a kérdés sem arról szólt hogy mennyire pontos vagy sem, hanem hogy létezik-e ami vérnyomás mérésre alkalmas.

2017. márc. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is ezt az órát találtam csak. Azért fura, mert csak ezt az egyet találtam. Elég lenne nekem, csak egy nagyjábóli érték mutatása, hogy mégis merre járhat a vérnyomásom. Szóval az az óra megbízható lehet? Vagy az amit írsz, ami ki fog jönni, az milyen lesz?
2017. márc. 1. 17:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Az Omron becslések szerint 300$ körül lesz. Egyáltalán nem elegáns darab.

https://www.youtube.com/watch?v=T2UxFPscCbY


Az utód, ami még később jöhet, már jobban néz ki.

https://www.youtube.com/watch?v=3fInc1yBI8Q

2017. márc. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztosan van vérnyomásmérésre alkalmas óra. Feltételezem, hogy a kérdező azért érdeklődik,mert (ő vagy más) vérnyomást szeretne mérni a szerkezettel. Csak a felkaros vérnyomás mérés ér calamit.
2017. aug. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!