Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehetséges-e, és ha igen,...

Lehetséges-e, és ha igen, hogy lehet fogni rádióadást Észak-koreából itt Magyarországon?

Figyelt kérdés
Lehetőleg úgy magyarázzátok meg, hogy egy átlag júzer is megértse.

2017. márc. 1. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
2017. márc. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ehhez akkora csoda! Vagy szerzel egy kommunikációs vevőt (50-70e használtan) és kihúzol a kertben egy Q*va hosszú drótot, vagy fogsz egy normális rövidhullámú vevőt (nagyfater jó öreg VEF-je már annak számít) és kimész a pusztába, minden elektorszmogtól távol :)


Vagy erre is megoldás az INTERNET :D Persze ebben nincs kihívás, de így használhatod mások vevőit rá.

www.sdr.hu - itt találsz bőven. Igen, ez félig magyar fejlesztés. :) Van Japántól elkezdve Új-Zélandon át mindenhol. A frekvenciák a koreaihoz itt vannak: [link]


A japán vevőn kb mindet tudod fogni, de érdekes módon van amikor pl a 7570 khz-en a japánon nem szól, de ellenben a székesfehérvári vevőn igen. Ez a rövidhullám sajátossága :) Angol adás a 7570 és 12015 khz-en van téli időszakban, míg nyáron a 13760 és a 15245 használatban. Állítólag nyáron a magasabb frekik jobban terjednek, de ennyire nem értek hozzá.


Szóval lehetséges a vétel, de kicsit több kell hozzá, mint a Petőfihez.

2017. márc. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Még valami: felejtsd el az FM minőséget, a rövidhullám hullámzik, néha recseg. De cserébe 10 ezer km áthidalható vele.
2017. márc. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

8000 km-re van, rövidhullámon szinte esélytelen, hogy fogd.

Esetleg hosszú- vagy középhullámon. Van néhány középhullámú adó Észak-Koreában. [link]

Eszerint 657 kHz-en van egy adó 1.5 MW teljesítménnyel.

Egy jó antennával csillagfényes éjjelen van egy kis esélyed fogni.

2017. márc. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt tudom csak, nem rádió, de működik:

[link]

2017. márc. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Rövidhullámon pont hogy lehetséges rendszeres rádióadást venni onnan, ha van egyáltalán, nem is csak hogy van esély rá. Kínából például sugároztak, hallgattam valamikor, talán még most is van.

Közép és hosszúhullámon meg pont lehetetlen. Ha rosszindulatú lennék ezt a hozzászólást szándékos félrevezetésnek gondolnám. Komolyan, ha ennyire fogalmad sincs a témáról, miért szólsz hozzá? Tudom, szerinted értesz hozzá. De akkor most szólok. Nem.

2017. márc. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Akkor most hosszú vagy rövid? Vagy mi van? :D


azt az sdr-t meg megnézem meló után!

2017. márc. 1. 13:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez a hozzászólás 2008-as, nem tudom most mi van még belőle. Mindenesetre ezek mind rövidhullámú frekvenciák.


"Üdv! Én szoktam Észak-Koreai adásokat hallgatni, elég durvák!


Magyarországon ezek a frekvenciák vehetők jól: 9325, 13760, 15245


ezek a nyugatra szánt Német, Angol, Spanyol, Koreai nyelvű adások: [link]


[link]


Sőt, néha jön a BELFÖLDI adásuk is a 6250, 9665 és 11680 KHZ-en

[link]


[link] "


Innen van amúgy:


[link]


Magyarázatra különösebb szükség nincs. Kell egy jó képességű rádió és annyi, nem kell extra antenna sem, én a kínai adást is a rádióm beépített kis kihúzható antennájával fogtam valamikor.

2017. márc. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Muráti Emőke válasza:
Csong Picselláng ellengi shi kat shám szu csellnend, váh som szálgánt poszterni efte sompoly sergent.
2017. márc. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez már koreai volt fonetikusan?


Tegnap este lehet, hogy szerencsém volt. Az egyik sdr.hu-s vevőn a 6400 khz-en fogtam valamit. a szövegből ami lejött "blah blah blah kim jong un blah blah blah kim jong un"

:D

2017. márc. 2. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!