Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Két erősítő bekötése egy...

Két erősítő bekötése egy 1996-os golfba?

Figyelt kérdés

Adott az autó és hozzá van kettő darab Blaupunkt THA 280 2/1 600wattos csatornás erősítő plus egy Magnet transforce 1200 wattos mélyláda.

Tegnap behuztam az elektromos kábelt az ersítőhöz és a földelést a kasznihoz ám az erosítő nem kapcsolt be. (Biztos, hogy jó mind a ket erősítő.) Ha erre van valakinek ötlete azt megköszönöm.

Következő problémám ha sikerül életre kelteni az erősítőt, hogy kötöm mind a kettőt az áramra és melyiket földelem? Én ötletem az lenne, hogy az egyikre jön az aksiról az erősítőbe abból athuznék egy kábelt a másik erősítőbe és csak a másodikat földelném.

És az utolsó kérdés, ha bevan kötve mind a két erősítő melyikre kötöm a mélyládát és melyikre a hangszotókat.

Az erősítő 2 x 600w a mély meg 1200w, tehát gondolom a 2 erősítő nek rajta kell lennie a mély meghajtásán de akkor meg a hangszorokat hova kötöm...

Az elöző tulaj nem tudom hogy használta, sajnos nem néztem meg amikor volt rá lehetőségem és nem is kérdeztem meg tőle.



2017. márc. 7. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha rajtam múlna, tiltanám az ekkora zajládákat a kocsiban és szénné büntetném, aki 2x150W-tól többet akar, mert a kocsi NEM diszkó!
2017. márc. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A vezérlőszálat bekötötted? A "remote" feliratnál.
2017. márc. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt nem kötöttem be. Öszintén fogalmam sincs azt hova kéne és milyen kábellel.



Az 1200w az sok. nem zenélő cirkuszt akarok csinálni a kocsibol de ha mar van szeretném kiprobalni.

2017. márc. 7. 12:36
 4/7 anonim ***** válasza:

"Azt nem kötöttem be."

[link]


Próbához elég ahogy a képen van, de ha szeretnéd kikapcsolni az erősítőt, ez arra van, teszel rá egy kapcsolót és kész. Vagy ha a magnódnak van kapcsolt kimenete, összekötöd vele.

Egyébként mindig menne az erősítő, akkor is ha leveszed a gyújtást.

2017. márc. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Sikerült a hangszorok elkeztek énekelni, a radió kimenetén volt egy narancssárga kábel ami a jelmagyarázat alapjan a remote, ha kell. Rá kötöttem baba minden. mostmár csak a két erősítő összekötése és a mély berakása a kérdéses. Ha valakinek van megoldása ötlete szeretettel várom.
2017. márc. 7. 13:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Az sosem 1200 w, de még 600 sem. Egy normális erősítő, ami lead 600 W-ot, olyan 200-250 000 ft-nál kezdődik. Ez a Blaupunkt ha csatornánként lead 75-80 wattot folyamatosan, akkor sokat mondtam, 2 ohmon sem ad le 110-115- től többet, és akkor már a tiltás határán vinnyog. Szóval ha galyra húzod mindkettőt, akkor sincs 4-500 wattól többed.


Amúgy ha nem kötöd be a remote szálat, akkor nem fog menni, de úgy látom, azt már megoldottad.

2017. márc. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Annyira nem izgatnak a wattok, azt csak azért írtam, hogy minél jobban körbe írjam mivel van problémám.

A remotot sikerült bekötni jól szolnak a hangszórók. :)

2017. márc. 7. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!