Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik egy egyszerű 15-30...

Létezik egy egyszerű 15-30 sec be/ki kapcsolás késleltető rajza, ami könnyen megépíthető?

Figyelt kérdés
12V késleltetett be/ ki kapcsolását szeretném megoldani a tápfesz. be és ki kapcsolása révén. Nem vagyok profi, ezért a legegyszerűbb, de megbízhatóan működő megoldás érdekelne, amit otthon is össze tudnék rakni (nem IC).

2017. márc. 7. 08:22
 1/8 Szirty ***** válasza:
A tápfeszültség megszűnésével indított kikapcsolás késleltetést kihívásokkal teli feladat lesz megvalósítani, mert az elektronikus áramkörökre nem jellemző hogy feszültség nélkül is működnek.
2017. márc. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Inkább a célt írd le, hogy pontosan mit szeretnél megvalósítani, ne azt, hogy szerinted milyen áramkör kéne hozzá.

Más megoldást kíván egy késleltetve lekapcsoló autófényszóró (kisérőfény, hogy eltalálj a bejáratig a kivilágítatlan utcán), és mást egy olyan igény, amit a minap vázolt valaki, riasztórendszer sziréna hang- és fényjelzéseinek különböző késleltetéseire.

2017. márc. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ő akarja a riasztóját késleltetni.
2017. márc. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jaaa, azt szeretem.... megkérdeznek valamit egyféleképpen.Kapnak válaszokat, szakmait, kevésbé szakmait, mindenfélét. A válasz nem tetszik, nosza rajta, fogalmazzuk át, hátha akkor más válaszok jönnek.


Kedves kérdezők, nem csak te, konkrét kérdésfeltevő.

Minden témában van átlagosan 5-10 ember, aki valóban szakmabeli. Ők szokták megválaszolni értelmesen a kérdések nagy részét. Egyenként ki-ki már öt-tíz év alatt többezer kérdés megválaszolásán van túl. A kamut is, és az azonos felhasználótól ugyanazt másképp nagyon hamar felismerik.


Amúgy bekapcsolási késleltetőnek NE555-re keress rá hobbielektronikai oldalakon.

2017. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézz körül itt:

[link]

az Elektronika / kapcsolások menüpontban érdemes "turkálni".

2017. márc. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mint írtam, kissé kezdő vagyok (maradok is) ezért lehet, hogy már a kérdésem se világos. Akkor kicsit bővebben, hátha jön más ötlet: Van néhány HDD-m, amiket megtápláltam és összekötöttem egy USB-hub révén, majd ezt bedugva a pc -be (szükség szerint) lett egy nagy háttérbázisom. Viszont csak akkor lehet hibátlanul bedugni a pc-be, amikor a pc is és a HDD blokkom is már fut (azaz megkapta a tápot). Ekkor minden további nélkül be lehet dugni az USB-t és felismer mindent, és leválasztható is. Viszont a HDD blokk tápját ha megszüntetem akkor az leáll mielőtt eltávolítottam volna, vagy a pc-t leállítottam volna, ez gond lehet.


Azt gondoltam, hogy állandóra bedugva a HDD-blokkot, és amikor bekapcsolom a HDD-blokkot, akkor egy késleltetett összeköttetés jöjjön létre az USB-vel - hogy legyen ideje a HDD-knek felpörögni (kb 10-20 sec). A késleltetést egy relével oldanám meg, melynek a behúzóját a táppal késleltetném. Kikapcsoláskor pedig előbb kapcsoljon le a HDD-blokk, aztán (2-3 sec) bontsa az USB kapcsolatot.


Kissé bonyolultnak tűnik ahogy írtam, de a tapasztalat azt mutatja, hogy nem lehet állandóra bedugni az USB-hubot majd a pc indítása után beindítani a HDD-ket, mert nem ismeri fel azokat így. Viszont ha meg előbb indítom a HDD-ket és aztán kapcsolom a pc-t akkor eltéveszti a bootolást.

Köszi a gondolkodást és a jó tanácsokat.

2017. márc. 8. 08:41
 7/8 Szirty ***** válasza:

"Viszont ha meg előbb indítom a HDD-ket és aztán kapcsolom a pc-t akkor eltéveszti a bootolást."


A BIOS setup-ban tiltsd le az USB-ről való bootolást.

2017. márc. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jó ötletnek tűnik, ha tudom, meglépem.

Köszi

2017. márc. 8. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!