Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan mérhető meg oszcilloszk...

TheCilOo98 kérdése:

Hogyan mérhető meg oszcilloszkóppal két szinuszos jel egymáshoz viszonyított fázisa?

Figyelt kérdés
Gyakorlati kérdéshez kellene, jövőhét hétfőig kell rá megtalálni a választ és én sehol nem találtam interneten, mit kell beállítani és hogy olvassam le az eszközről?

2017. márc. 14. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez segít?

[link]

2017. márc. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szirty ***** válasza:

Bekötöd mindkét jelet a szkópra (egyik jel egyik csatorna, másik jel másik csatorna).

Így egyszerre látod a két jelet. A vízszintes eltérítés (időalap) és a szkóp időbeosztásai alapján meghatározod, hogy a jel periódus idejéhez képest mennyit késik (vagy siet) A jel B jelhez képest.


Pl. ha a periódus idő 1000us, a két jel egymáshoz képest 500us idővel késik, akkor 180 fokos a fáziskülönbség, ha 250us a késés akkor 90 fok, stb.

(A jel periódus idejét kell 360 foknak venni)

2017. márc. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van automata fázisszög mérés funkció :)

Egyébként vagy a Lissajous-görbés módszerrel, ehhez x-y módba kell kapcsolni. Ezt az #1 linkjén láthatod.

Vagy időtartományban szépen beállítod mindkét jelet 0-hoz és leméred mondjuk a nullhelyek "távolságát" (időkülönbségét) és elosztod a periódusidővel és megszorzod 360 fokkal.

2017. márc. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lissajous görbék erre való

Megfelelő osztókon keresztül az egyik jelet vízszintes a másik jelet a függőleges eltéritésre adod. Utoljára iskolai mérésként csináltam

2021. febr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!