Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kb hány volt és mekkora áram...

Kb hány volt és mekkora áram lehetett? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Hozzá érintettem kíváncsiságból egy 9Voltos elemet egy nagynyomású higany lámpa 230/50hz, 80W, 0,80A trafó vagy tekercshez. Nem tudom pontosan mi. Azonban rajta, hogy AH-80 230V/50Hz EN 60922/23. Gondolom nem lehet olyan erős, de azért jól megcsípett és kíváncsi vagyok, hogy milyen erős lehetett. Okoskodóknakondom, hogy tudom, hülyeség olyannal játszani, amihez nem ért az ember, de az ember egy kíváncsi állat..

2017. márc. 21. 11:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Elírásokért bocsi.
2017. márc. 21. 11:36
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megszakítottad az áramkört, az önindukció feszültsége 3-400 volt simán lehetett.

A "jól megcsípett"-ből arra következtetek (nem "megvágott mint az állat"), hogy a bőr felhámrétegét ez az egy rövid impulzus nem ütötte át, 4-5 milliampernél nem folyhatott több, az is csak ezredmásodpercekig.

2017. márc. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Kb olyan érzés volt, mint amikor egy pl lovaknál használt villanypásztor megcsíp. De a lényeg hogy akkor nem volt olyan erős hogy valami bajom legyen tőle ugye?
2017. márc. 21. 11:53
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
De azért utólag lehet. Majd figyeld magad, és az első jelre futás egy villanyszerelőhöz. Az majd kimér.
2017. márc. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

"nagynyomású higany lámpa 230/50hz, 80W, 0,80A trafó vagy tekercshez. "


Addig is ezt a nem tudom milyen eszközt jól tedd el, hogy meg tudd mutatni a szakembernek, hátha kelleni fog.

2017. márc. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%

Nem lesz semmi baj, nyugi. Csak kárognak.

Ha fibrilláció lett volna, akkor kb. ott ájulsz el, és a mentős éleszt újra.

Mivel nem tartós egyenáramot kaptál, az elektrokémiai hatás sem jöhet szóba, de ha ettől megnyugszol, nézd meg, hogy véreset pisilsz-e.


Számtalan "igazi" áramütést kaptam már, egyik után sem lett semmi bajom, ne ijedj meg a félművelt huhogóktól.

2017. márc. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egyébként tekercs volt. Csak úgy be volt burkolva, hogy nem tudtam eldönteni, hogy mi akar lenni..
2017. márc. 21. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!