Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Atv 110ccm gyújtás vezérlő CDI?

Atv 110ccm gyújtás vezérlő CDI?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem hogy a cdi megkerülésével lehetséges e hogy legyen szikra!

Reggel még indult aztán egyik pillanatrol a másikra leállt és nem indul be a motor

Valaki esetleg ezt a gyújtás vezérlőt CDI kihagyásával be tudta kötni hogy legyen szikra?

Már mindent végig zongoráztam de eredménytelen



2017. márc. 30. 18:39
 1/3 Zzzoli ***** válasza:

A CDI éppen azért van hogy legyen szikra, akkor bele sem raknák ha nélküle is lenne szikra :-)

Hiba szokott lenni a gerjesztőtekercs az alaplapon, azt mérd ki hogy nem szaladt-e, nyilván ha menetzárlatos azt nem tudod ohm mérővel kimérni, de inkább szakadni szokott.

Nézd meg a nagyfesz trafót is, akkura rákötöd és egy durva ráspolyon ide oda húzogatva adod neki az impulzust, negatív felé szikrítania kell.

Át kell nézni a csatlakozásokat, testeket, szokott rossz lenni a nagyfesztrafó testje, az alaplapról lejövő vezetékek csatlakozója, maguk a vezetékek is.

Ha minden oké, akkor jöhet a CDI csere, a netről tudsz rendelni pár ezerért.

2017. márc. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mindent átnéztem vezetéket tekercseket nincs kontakt hiba a trafó is működik szépen csak a szikra az ami nincs! Megszakítót is megnéztem direktre is kötöttem de semmi! Kb lehet CDI hiba a sanszos!

Azért köszönöm szépen a vlast;

2017. márc. 30. 20:47
 3/3 Zzzoli ***** válasza:

Tudsz hozzá rendelni olcsón CDI-t.

www.lineamotor.hu

Én innen is szoktam, de van sok helyen, csak guglizni kell.

2017. márc. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!