Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hegesztő otthoni barkácsra...

Vidékibringás kérdése:

Hegesztő otthoni barkácsra 30e-ből?

Figyelt kérdés

Hegesztőt szeretnék venni itthoni barkácsolásra. Pálcásra gondoltam trafós, vagy inverteres gépre. Még tanulom a dolgot és nem mindennapos használatra kell, de azért jó volna ha megbízható gép lenne. 30e Ft körül gondolkoztam eddig.

Hyundai HYD 140i -30e Ft

Gorilla P 130 -30e Ft ---ezeket nézegettem eddig.


Mit ajánlanátok ?



2017. ápr. 3. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

Azt nézzed hanyas pálcával akarsz dolgozni! Meg azért a gép értékelését ha van.

2017. ápr. 4. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazábol idáig én is eljutottam.

Konkrét vélemény, tanács, tapasztalat érdekelne 30e Ft körüli termékekkel kapcsolatban.

2017. ápr. 4. 09:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Hyundai cuccokkal nem csak a szívás van??


Az iWeld jó. Szerintem halaszd, tegyél félre pénzt! Inkább BLM, esetleg Esab legyen! (az "esetleg" csakis az árnak szól)


Alfaweldet is nézegess, nagyon korrekt holmikat gyártanak, igen kedvesek garanciaérvényesítéskor is (olcsóság=kint a 2% cserés is, és inkább cserélik, így még olcsóbb is, mint ellenőrizgetni egyesével kőkeményen). 160 amperre gondolj inkább! Olcsó holmidat óvd portól, ütődéstől, agyonterheléstől! Semmi gond nem várható persze, de ha kint hagyod porosodni zárva tárolás helyett, akkor könnyen feladja, ha ráversz vagy odacsapod valamihez, akkor mintha tévé lenne, nem biztos, hogy jó marad, és ha állandóan járatod a hőkioldót, akkor az utolsó védőbástyán játszadozol. Nyilván ami áramerősségen használod, azon legyen 60% a bekapcsolási idő természetesen a használni szánt környezeti hőmérsékleten (ha jól tudom Alfaweldnél ez húsz fokon van megadva, a szabvány a 40 fok, lásd BLM, Esab). A 160A olcsó a jó kompromisszum, a 200A olcsó a leggazdaságosabb, a 160A frankóbb a bölcs kompromisszum, a 200A komoly az, ami képes visszahozni az árát anélkül, hogy tönkretenné jó gazdáját. Nem nagy tudomány ez... :)

2017. ápr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Valószínűleg 30e körül egyik sem túl megbízható, de arra a nyári 5-10 alkalomra nem akarok ettől sokkal többet rááldozni.

Utánanéztem az általad ajánlottaknak és ugye ezekhez még ha veszek pájzsot, pálcát, máris több egy 10-essel...pláne ha valamelyikhez nem jár munkakábel sem :/

Átgondolom még ezt, mi lenne a legjobb megoldás.

2017. ápr. 5. 10:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Ennyiből én vennék egy trafót, pajzsot, elektródát, és hanyagolnám az inverterest ebben a kategóriában. Viszont te kezdő vagy ezekszerint, nem tudni, hogy trafóval hogy menne a hegesztés, mert az inverteres sok segítséget ad, de a trafó semmit.

Használtan nézhetsz inverterest, ott azért jobbat tudsz venni. Meg van valami Dnipro nevű inverteres, elméletileg 200A felett tud, persze ez kamu, de 2,5-ös elektródát nagyon jól viszi, és olyan 28 000 körül van.

2017. ápr. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kicsivel többért van Alfaweld, az biztosabb, és van rendes garancia, működik az érvényesítése.
2017. ápr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!