Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szeretnék egy kazánházba kb...

Szeretnék egy kazánházba kb 20 db hömérsékletet mérni, esetleg kijelzőn megjeleniteni, menteni. Erre mi lehet a legolcsobb legegyszerübb megoldás?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 14. 23:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Mikrokontroller+LCD
2017. ápr. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Amiből én építeném:

* 20 darab, sorba köthető ( [link] ) hőmérő-szenzor - mint például a DS18B20 ( [link] )

* 1 darab miniPC (mint a Raspberry Pi)

* 1 darab 2x16-os LCD kijelző

* 1 darab mikrokapcsoló a kijelzés közötti váltáshoz

2017. ápr. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Vagy MiniPC helyett mikrokontroller (mondjuk Arduino), viszont ahhoz - a mentés miatt - kell még Ethernet/Wifi-interfész (ami egy Raspberry Pi-ben alapból van).
2017. ápr. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Melyikre gondolsz pontosan? Pl arduino nem elég megbizható. Eddig a Siemens Logo!-t találtam.
2017. ápr. 15. 00:37
 5/25 anonim ***** válasza:
Miért nem megbízható? Normális szoftvert kell rá írni, ennyi a titok.
2017. ápr. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nem othoni felhasználásra kéne. Egy húsüzem gépházába kerülne.
2017. ápr. 15. 00:48
 7/25 anonim ***** válasza:
Hát azért a minőségi követelmények nem lehetnek túl magasak, ha egy ennyire hozzá nem értőt bíztak meg...
2017. ápr. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Pedig azok. Én az Épületgépész tervező vagyok. Csak a hobbym az elektronika. És egyáltalán nem biztos hogy én fogom csinálni. Még nincs senki megbizva. Csak mivel mi vagyunk az épületgépész tervező és kivitelező cég minket kérdeztek.
2017. ápr. 15. 01:09
 9/25 anonim ***** válasza:
At Arduino megbizhato mint bármi más. Az Arduino egy microcontroller tulkeppen es a more már előre elkészített minták és kényelmes programozói felület. Ergo biztos közöd nincs hozzá hogy mi ez, mert akkor nem irnal ilyet. Csak a szoftvert kell jól megírni, kb 3 óra alatt megvan, és kell még pár ora a nyakot megcsinalni Meg finomhanholni a szoftvert a hom. Erzekelokhoz. Kb ennyi, pár óra ha valaki nem ért hozzá. (Én se értek hozzá, 4 óra alatt megvolt egy gázkazán kifagyas érzékelő, újraindítja a kazánt ha kifagy a szoftvert, ha úgy se fut emailt ír nekem) . 20 egység esetén meg a kijelző miatt 3 shift register kell 74hc595 típus. Vagy 4 talán. Ennyi.
2017. ápr. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Na a helyesírás ellenőrző miatt sorry
2017. ápr. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!