Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet a gond az agydinamómm...

Mi lehet a gond az agydinamómmal, javítható?

Figyelt kérdés
Édesanyám kerékpárján világítási problémákkal küzdök már évek óta. A probléma az volt hogy folyton kiégett az égő. Először arra gyanakodtam hogy rosszul kötöttem be a világítást (első és hátsó lámpa, az első sima, halogén izzós, a hátsó LED-es és állófény funkciós tehát van benne elem és megállás esetén világít még egy darabig), majd arra hogy az agydinamó romolhatott el, túl nagy feszt ad és ezért ég ki. Ma vettem egy multimétert és megmértem: váltakozó feszt ad és (kézzel megpörgetve a kereket) 10 V-ot. Úgy tudom 6 V-ot kellene adnia.

2017. ápr. 18. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:

A dinamó már LED-hez nem jó.

Kivéve, ha beépítesz áram és fesz. korlátozó stabilizátort.

Ez egy kis 250Ft-os integrált áramkör.

Ha ragaszkodsz a dinamóhoz.

2017. ápr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez a lámpaszett direkt dinamóhoz van.


[link]


[link]

2017. ápr. 18. 16:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Bekötsz a lámpával párhuzamosan két zener diódát szembefordítva. 6,2-6,8V körüliek legyenek, így olyan 7,5 V körül meg fogja fogni a feszültséget. Legalább 1 W legyen a diódák terhelhetősége, mert melegedni fognak. Elektronikai boltban filléres apróság.
2017. ápr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De ha ez a diódás megoldás bonyolult, tegyél bele egy kicsit nagyobb teljesítményű izzót (ha létezik, nem tudom milyen van benne most), jobban le fogja terhelni a dinamót, nem megy fel annyira a feszültség.

Hátránya: kis sebességnél észrevehetően kisebb fényerő.

2017. ápr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!