Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Transzformátor hűtését hogyan...

Transzformátor hűtését hogyan oldjam meg? (Többi lent! )

Figyelt kérdés
Van nekem egy 16V-os kb. 100VA-es transzformátorom. Akkumulátor töltő transzformátor. Hosszú használat után eléri azt a hőmérsékletet, hogy kiold benne a hőbiztosíték, legalább is láttam erről egy YT-os videót, és egyik ismerősöm akinek ugyanilyenje van, meg is erősítette ezt. Egy adott idő után tényleg átmelegszik a vasmag, még terhelés nélkül is. Arra gondoltam, hogy teszek a vasmag tetejére és aljára 1-1 hűtőbordát. Ezzel elérek valamit, vagy felesleges? Esetleg más hűtési megoldás?

2017. máj. 5. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
hűtőborda is beválhat, próbáld ki, de legjobb lenne a ventilátoros hűtés.
2017. máj. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igazából egy processzor hűtőbordára gondoltam, ventilátorral. Mármint a régi AMD bordára gondolok, ami még tenyérnyi sík felületen hűt, nem mint a mostani, amik csak akkora felületen hűtenek, mint maga a processzor. Elég bugyután fogalmaztam meg, de remélem érthető! :)
2017. máj. 5. 19:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Terhelés nélkül tulmelegszik? Ott valami más baj lesz. A hütöbordák nem érnek sokat mert a trafo és a hütöborda között nem tudsz jo höátadást biztositani. Magát a trafot fujd rendesen ventillátorral.
2017. máj. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egy 12V-os 10cm-es ventilátorral fújatnám, plusz hűtőborda a tetején és az alján a vasmagnak. Ez így már csak ér valamit...
2017. máj. 5. 19:32
 5/8 Szirty ***** válasza:
A ventilátoros hűtés valamennyit segíthet, de a problémát túlterhelés okozza.
2017. máj. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Túlterhelés? Nem értem... Töltő trafó, erre is használom. Ja, és terhelés nélkül is melegszik. 120 fokos hőbiztosíték van benne, egy 10 órás akkumulátor töltés után szerintem bontana is a hővédelem, ezt szeretném megelőzni.
2017. máj. 6. 22:04
 7/8 Szirty ***** válasza:

"Túlterhelés? Nem értem..."


Mit nem értesz?

A transzformátornál természetes hogy melegszik. 30-40 C fokig.

Ha ennél melegebb lesz, tehát túlmelegszik, azt túlterhelés okozza. Ami azt jelenti, hogy nagyobb teljesítményt veszel ki belőle mint amennyire méretezve van. Ettől túlmelegszik.

Terhelés nélkül is melegedhet, de csak nagyon kis mértékben (a réz és vas vesztesége miatt).


Ha csak a vasmag melegszik nagyon, akkor rosszul van méretezve a trafó (túltelítődik a vasmag).

2017. máj. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem azt nem értem! Tudom mi a túlterhelés... Azt nem értem, hogy ez miért van. De hát belegondolva abba, hogy mit várok egy kínai cucctól... Köszi a válaszokat!
2017. máj. 7. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!