Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » El@tam a dolgot, hogy lehetne...

El@tam a dolgot, hogy lehetne mégis megcsinálni?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


Szóval a helyzet az, hogy nem vette a töltést a vezeték nélküli fejhallgató, így szétkaptam, leforrasztottam róla a töltőrészt, viszont utána észrevettem hogy ügyes voltam, mert az alaplapot tönkretettem.

Hogyan lehetne mégis megoldani ? Sajnos nem veszem ki az alaplapból hogy mégis mi hova tartozik, próbálkoztam közvetlenül a + és a - -ra forrasztani két kábelt, azt pedig a töltőrészhez, de nem igazán működött, azt hiszem hogy nem leszek műszerész :D

Tud valaki segíteni ?



2017. máj. 9. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Nincs semmi gond.

Jól gondolom,hogy egy töltő-jack aljaztot szeretnél forrasztani?

Egyébirányt a nyákból fotóból látszik, hogy a D4 dióda polaritás ellen véd, tehát ha rosszul kötöd be a cuccot akkor sem lesz tragédia ( ha persze a dióda még jó :) ).

Ha megfigyeled a töltő cucc az SW1 kapcsolón keresztül kapcsolódik, ami a pozítv ág. Beláthatod magad is mert a kapcsolóról pl egy kondi + lábára vezet a nyák.

Azt is megfigyelheted, hogy a D4 dióta fekete csíkkal jelölt része néz ami a katód. Ha tehát erre pozitív feszültség kerül akkor a dióda nem fog vezetni, logikus tehát, hogy ez a negatívabb csatlakozó.


Összefoglalva: Kapcsoló felé futó nyák - pozítív, dióda felé vezető nyák negatív(abb) csatlakozó.

2017. máj. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszod, én pont fordítva csináltam :D :D :D

Már csak akkor az a kérdés, hogy a JACK-nél mi micsoda ?

Van rajta ugye 3db pin, bal, fent, jobb. Ha úgy nézzük, ahogy forrasztani is kell, akkor végülis melyik megy merre ? Mi megy jobbra, mi megy balra, és mi a harmadik ?

2017. máj. 9. 11:36
 3/9 A kérdező kommentje:

[link]


Szóval ha jól értem, akkor a piros hármashoz (pozitív) a kék egyes, a fekete egyeshez (negatív) peig a kék hármas ?


DE...akkor mi a fekete kettes, és mi megy a kék kettesbe ?


Így talán úgy eltudod mondani hogy meg is értsem :D

2017. máj. 9. 11:51
 4/9 anonim ***** válasza:

Jól rajzoltad be, de én a negatív részt nem kötném a dióda mögé, mert ezzel pont kihagyod a polaritás védelmet. Vagy arra a pontra amit rajzoltál egy diódán keresztül kötném be a csatlakozót.

Az tápaljzat lábkiosztása típusonként változik. Mennyire van rossz állapotban? Esetleg multiméterre ki lehetne csengetni, hogy melyik lába micsoda.

2017. máj. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
+ Infó: Általában a középső rész a pozitív, de ezt magad is eldöntheted ha rámérsz arra a tápegység dugójára ami erre az aljaztra csatlakozik.
2017. máj. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
+ infó 2: azért nem jó ha a pozítív ágat odakötöd ahova rajzoltad mert így kihagyod a kapcsolót.
2017. máj. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A probléma hogy amint látod, az alaplap "elégett", így kénytelen vagyok a dióda mögé kötni az egészet, oda lehet beforrasztani. A pozitív résznél meg azt mondod, hogy inkább kössem a jobb alsó, D4-es diódához közelebb eső pinhez ???


Rajzold már le kérlek :D

2017. máj. 9. 13:00
 8/9 A kérdező kommentje:

Piros hármas kék egyes

Fekete egyes kék kettes

Így már működik !

Köszi a segítséget ! :)

2017. máj. 9. 14:11
 9/9 anonim ***** válasza:

A fekete jó helyen van. Ezek szerint szimmetrikus tápot kap a cucc.

A kéket a 2-es pont helyett én a dióda katódjára kötném ( az a vége ahol a fekte csík van rajta ).

A pirosat nem a 3as pontra, hanem a kapcsoló tüskéjére ( Ott 6 tüske csatlakozó van, a legalsó , az eredeti csatlakozóhoz tartozó párost használnám ).

2017. máj. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!