Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tudnátok írni projekt ötleteke...

Tudnátok írni projekt ötleteket Arduinohoz amiket egy kezdő (3 hete használ Arduinot) meg tud építeni és programozni, egy ilyen (www.arduino. Cc/en/Main/ArduinoStarterKit) Arduino Starter Kit alkatrészeiből?

Figyelt kérdés

2017. máj. 11. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nekem a legelső "projektem" (nulla perc Arduino használattal) egy PCD8544 típusú grafikus kijelző vezérlése volt. Le lehet tölteni hozzá a kód részletet, pár soros program írása után már működőképes is akár. Szerintem ez teljesen jó lenne elsőnek, lehet kiírattatni szöveget, vagy akár egyszerűbb ábrákat is rajzolni. Bár ez lehet nincs benne a Starter Kit-ben. De attól még pár dolláros összegért beszerezhető.

Nemsokára megjön hozzá nekem az Ethernet-shild és a Bluetooth modul, ezekkel is el lehet játszadozni egy ideig, és mivel Arduino-ról van szó, ezért bármit meg lehet találni róla az interneten, komplett működő kódokat is (így egy kezdő számára is kivitelezhető a dolog).

2017. máj. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A kérdés konktrétan a fenti kit alkatrészeire vonatkozik.
2017. máj. 20. 12:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha jól látom van benne egy 16x2-es LCD kijelző. Azzal nagyon sok mindent meg lehet csinálni. Például: feszültség és árammérő. Egyik sorban a feszültség értéke, másikban pedig az áramé. Hőmérséklet szenzor is van benne, azzal mondjuk lehet (bár nem feltétlen célszerű) figyelni egy hűtendő alkatrész hőmérsékletét, majd egy bizonyos érték felett például bekapcsolni egy ventilátort.

Az általad linkelt weblapon emlegetnek valami 170 oldalas Projekt füzetet is. Abban is van gondolom egy jó pár dolog. Azokon már túl van/vagy?

2017. máj. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, az volt az alapok elsajátítása.
2017. máj. 23. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!