Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy AA aksi használatkor...

Ha egy AA aksi használatkor lesüllyed kb 00, 00-ára (0, 06), akkor annak annyi és kuka?

Figyelt kérdés

Pl lámpában használok 6 db-ot, lemerülés után rámértem mindegyikre, 5 db 1,17 - 1,21 V között volt, de 1 db 0,06 V-ra süllyedt.

Viszont eltelt 1 nap és csak az állástól ismét visszament 1,21-re.


Ez normális jelenség vagy egyértelműen kuka az ilyen aksi?


(Ugyanez a 9 V-os verzióban, teljesen feltöltve volt 10,41 V, de 3,5 V-ig süllyedt, és nem tudom meddig szabad neki, így azt se hogy jó-e). És pedig elvileg mind vadi új márkás aksik.


2017. máj. 16. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Az hogy az aksi teljesen lemerül (ez nem szerencsés) még nem jeleni azt hogy kuka. Ha sorba van kötve akkor közel egyformán kéne merülnie. De az hogy magától visszatöltődjön az már nem normális dolog. Én kidobnám.
2017. máj. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Javító töltéssel még helyre lehet hozni. Azért ne rakd vissza oda, mert nem lesz 100 %-os. Én külön gyűjtöm őket, és még sokáig használhatóak maradnak, ha kisebb az igénybevétel.
2017. máj. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

sorba volt kötve 6 db igen.

na de végül is az normális jelenség, ha leveszem róla a terhelést, akkor elkezd "magához térni", nem?


és egyébként ha kifogástalan lenne, akkor max meddig szabadna lesüllyednie a fesznek? 1,2-ig? vagy kb meddig?

2017. máj. 16. 13:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha minden akku egy formán jó, akkor egyformán merül, ha nem figyeled, akkor teljesen lemerülhet.
2017. máj. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!