Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem két akkumulátort...

Vettem két akkumulátort amiknek feszültsége 0,5V-tal felette van a névlegesnek. (3,6V) Ha a kettőt sorba kapcsolom az viszont már 1V különbséget eredményez. Okozhat problémát ez az 1V egy DSLR fényképezőgép tápellátása során?

Figyelt kérdés
2017. máj. 20. 15:00
 1/4 A kérdező kommentje:
A fényképezőgép névleges tápfeszültsége: 7,2V
2017. máj. 20. 15:24
 2/4 anonim ***** válasza:
A lithium akkuk névleges feszültsége az 3,6-4,2v. 1v nem hiszem hogy kárt okozna benne, hisz csak van valami védelem rá. Egyébként az akku töltők többsége is 4,2v ra tölti a lion akkukat. Az én gépem akksija is 7,2v os, vagyis az van ráírva. Megmertem és 8,4v körül volt. Szóval a gyári töltője is cellánként 4,2v al tölti (összesen 8,4v) Azaz itt a 4,2v ot alkalmazták:D Ha nem győztelek meg ezzel, pár száz forintért kapható eBayen fesz szabályzó. Bár csak 2 ampert tud átengedni, kérdéses hogy elég lesz-e a gépnek:D Remélem azért érthető volt valamennyire az irományom, próbáltam jól fogalmazni.
2017. máj. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ok. köszi ment a pacsi
2017. máj. 22. 23:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen :D
2017. máj. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!