Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy autóakkumulátornál melyik...

Egy autóakkumulátornál melyik adat mutatja hogy hány ampert adhat le tartósan károsodás nélkül? Ezalatt azt értem, hogy egy 12 Voltból 220 Voltot csináló inverterrel lesz tesztelve néhány 220 Voltos fogyasztó. Ehhez egy autóból ide

Figyelt kérdés

Ezalatt azt értem, hogy egy 12 Voltból 220 Voltot csináló inverterrel lesz tesztelve néhány 220 Voltos fogyasztó. Ehhez egy autóból ideiglenesen lesz kiszerelve az akkumulátor. De nem akarom kinyirni az akkut. Azt hallottm, hogy az inditmotor 100 ampert is felvehet, ez alapján 1200 Wattos fogyasztót is kapcsolhatok a kocsira ha az inverter birja. De kb mennyi ideig tehetem ezt az akku károsodása nélkül? És mennyi ideig tehetem merülésig az akku károsodása nélkül? Mely az akkun feltüntetett adatok jelentik ezt?


Itt pl.:

[link]

a 480A az jelenti, hogy maximum 480A-t ad le? Vagy valami egészen mást?

S feltüntetik, folyamatosan mennyit adhat le?


2017. jún. 4. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
480a pár másodpercig. A névleges kapacitas fele legyen amit meritesz rajta mert az autó akku nem meritgetesre van
2017. jún. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az autóakkumulátorokat nem tervezik folyamatos nagy áramok leadására. Amit írsz, indítóáramnak az ideje kb annyi, amíg az autó beindul. Vagyis nincs még 1 perc sem. Viszont ezt rövid szünetekkel meg lehet ismételni. Ha pedig az autó beindult, a kivett áramot menet közben a dinamó újratölti. A képen lévő akku 56 Ampert tud leadni 1 órán keresztül, 12V feszültséggel. Ez ideális inverterrel számolva cca 3A t jelent 220 V fesz-nel. ( 660Wh) Ez nagyjából ugyanannyi, mint az akku teljesítménye átalakítás előtt ( 672 Wh) Persze rövid ideig tud többet is..
2017. jún. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző nagy tévedésben van.

A képen látható akku nem tud leadni 56 ampert egy órán keresztül. A kapacitást mindig 20 órás kisütésre adják meg. Ez az akku 2,8 ampert tud leadni 20 órán keresztül.

56 amperral terhelve kb. a kapacitás fele vehető ki belőle gyilkos, 10 voltig történő kisütéssel. A kapacitás felének megfelelő árammal terhelve már kijön belőle a kapacitás kétharmada.

2017. jún. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ha jól értem a válaszaitokat akkor a példa szerinti akku esetén 240 Ampert lehetne leadni folyamatosan merítésig az akku károsodása nélkül..

tehát 12*240= max. egy durván 3 kilowattos fogyasztót tudok vele gond nélkül tesztelni.

természetesen nem mélykisütésre gondolok, de akkor ez egy újabb kérdés lenne: rákapcsolok folyamatosan egy feszültségmérőt. Ahogy merül, figyelem, s hány voltnál kellene lekapcsolni, hogy még ne károsodjon az akku?

És akkor jól értem, mondjuk fél percre vagy mondjuk inkább 10-15 másodpercre egy 6 kilowattos fogyasztót is tesztelhetnék ezzel az akkuval a károsodása nélkül?


És ha jól értem, ha történik visszatöltés akkor a fél fél percre történt 6000 Wattos terhelés se károsítja az akkut? Mert van 1 db 12 voltos 60 wattos napelemem. ez ha mondjuk 6 szor fél fél percig terheltem az akkut 6000 watton s közben pihentettem ahogy írtátok, majd rákapcsolom a napelemre, esetleg pihentetéskor is akkor az összesen 3 percig 6000 wattos terhelés által lemerített akkut százszor annyi idő alatt vissza is termeli. 300 perc pedig nem olyan vészes, az nagyjából 1 nap alatt megvan mostanában.

Tehát akkor elmondhatjuk hogy ezzel az akkuval és ezzel a napelemmel naponta 6 db 6 kilowattos fogyasztót is tesztelhetek az akku károsodása nélkül a fent leírtak betartásával?

Természetesen azzal tisztában vagyok, hogy vannak vesztességek s emiatt akár duplája, 2 napos töltés is lehet a vége, ugyanakkor 6000 Wattos fogyasztó viszont nem nagyon lesz, nem is tudom hirtelen, mi lenne az. 1600 wattos porszívó tesztelése merül fel pl, s egyéb hasonló horderejű elektromos eszközök, pl. fűtőeszközök.

A 6000 watt csak mint elméleti maximum érdekelne, de ha jól értem a példa szerinti porszívó akár folyamatosan is üzemelhetne így mert még az említett 3000 wattnak is csak kb. a fele...

2017. jún. 4. 21:50
 5/7 A kérdező kommentje:
hármas, a te irásodat valamiért nem láttam, a hosszu irásomnál igy nem vettem figyelembe amit te irtál
2017. jún. 4. 23:44
 6/7 anonim válasza:

Én szerintem azt az akksit ne bántsad 6 KW-al az rengeteg. 6000W/12V=500A

Ha van egy trafód, vagy bármid a kocsiban a seb váltó, a kivett teljesítmény nem lehet nagyobb mint amit beleviszel, a seb váltó nem növeli a teljesítményt de a nyomatékot vagy a fordulatszámot növelheti ill csökkentheti ,de kettejük szorzata nem lehet nagyobb a belevitt értéknél.(Fordulatszám(ford/s)*NM*2pi(~6,28)=W=/100=KW*1,36=LE(Lóerő)

Trafó (fizika) A Secunder tekercs teljesítménye nem lehet nagyobb a Primer tekercs teljesítményénél.

Ez van itt is az inverterednél ez SZABÁLY!

Sőt veszteséges, mindig van egy kicsi veszteség 100%-os hatásfok nincsen tehát ha a trafód 90%-os hatásfokú 10%a veszteség--> PL primerjébe beleviszel(felveszi) 100W-ot a Secuderen max 90W-od lesz függetlenül a feszültségtől mért feszből számolsz, ha a Secundernél van 10V-od akkor max 9A - tud leadni ,mert 10*9 =90W

2017. jún. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
JAV: W és KW-között 1000 a váltószám, 1db 0 lemaradt.
2017. jún. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!